PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizują historyczny hipodrom w Sopocie

  • PAP    2 marca 2011 - 15:37
Zmodernizują historyczny hipodrom w Sopocie

Historyczny Zespół Hipodromu w Sopocie zostanie wyremontowany i rozbudowany. Generalnym wykonawcą robót jest Korporacja Budowlana Doraco. Koszt modernizacji hipodromu wynosi 45,2 mln zł. Prace mają się zakończyć w grudniu 2012 r.
Malwina Spandowska ze spółki Hipodrom Sopot poinformowała w komunikacie, że celem modernizacji jest stworzenie profesjonalnego i nowoczesnego ośrodka sportów jeździeckich i rekreacji w Sopocie.

Sprawdź notowania prezydenta Sopotu

W ramach projektu zostanie rozbudowana hala ujeżdżalni, powstaną stajnie rekreacyjne dla 74 koni oraz stajnie sportowe dla 112 koni z zapleczem. Projekt modernizacji obiektu przewiduje też powstanie kompleksu hipoterapii; znajdą się tam m.in. hala o powierzchni 230 m2 i sala gimnastyczna o powierzchni 70m2.

Odrestaurowana zostanie też zabytkowa trybuna sędziowska oraz powstanie widownia na 160 osób; powstanie też Hippiczny Park Rozrywki, czyli otwarty obiekt, który pełnić będzie role rozrywkowe, integracyjne i edukacyjne.

Stworzone zostaną też miejsca parkingowe na ponad 200 samochodów i poprawiony będzie tor jeździecki.

W czwartek podpisana będzie umowa pomiędzy spółką Hipodrom Sopot a Korporacją Budowlaną Doraco na modernizację obiektu. Prace mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Modernizacja sopockiego hipodromu jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.