PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizują jedną z najważniejszych ulic Łodzi

  • PAP    12 sierpnia 2013 - 15:23
Zmodernizują jedną z najważniejszych ulic Łodzi

Rozpoczęła się kompleksowa modernizacja ulicy Rojnej, jednej z najważniejszych arterii w północno-zachodniej części Łodzi. Remont ma kosztować ponad 21,5 mln zł i zakończyć się jesienią 2014 roku.
Prezydent miasta Hanna Zdanowska na poniedziałkowym spotkaniu z mediami przypomniała, że mieszkańcy Łodzi czekali na ten remont przez 10 lat. Jej zdaniem dzięki przebudowie i modernizacji ulicy zostanie usprawniony ruch i zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Czytaj też: Drogowa rewolucja zaczyna się w Łodzi

Przebudowa ulicy obejmie 2,3-km odcinek od ul. Traktorowej do ul. Szczecińskiej. Na całej długości zostanie wymieniona nawierzchnia, przebudowana kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa, elektroenergetyczna, teletechniczna i ciepłownicza. Powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe jedno- i dwukierunkowe. Postawionych ma być także 200 nowych latarni.

W ramach inwestycji zostaną zbudowane trzy ronda w miejscach dotychczasowych skrzyżowań ul. Rojnej z ulicami: Rydzową, Kaczeńcową i Traktorową. Przy nich powstaną przejścia dla pieszych z wyspami i przejazdy dla rowerzystów. Przewiduje się również budowę czterech skrzyżowań z ulicami: Wici, Banachiewicza, Wiernej Rzeki i z al. Pasjonatów.

Przebudowana ma być także pętla autobusowa na ul. Rojnej, na czas prac przeniesiona zostanie na ul. Szczecińską, w okolicy ul. Wareckiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: