Zmodernizują pałac w Rogalinie

Do 2013 roku zmodernizowany zostanie pałac w Rogalinie (Wielkopolskie). List intencyjny w sprawie dofinansowania z budżetu UE modernizacji pałacu podpisali w czwartek w Poznaniu minister kultury i dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Zmodernizują pałac w Rogalinie

Muzeum Narodowe w Poznaniu, które jest właścicielem pałacu w Rogalinie, otrzyma dofinansowanie w wysokości 26 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na modernizację Zespołu Pałacowo-Parkowego w Rogalinie.

Całość prac będzie kosztowała ponad 38 mln zł. Brakujące środki przekaże Misterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Narodowe.

W ramach tego projektu zostanie zmodernizowany korpus budynku głównego i dwóch skrzydeł pałacu. Wyremontowane zostaną: galeria obrazów, powozownia, stajnia, ujeżdżalnia oraz otoczenie pałacu.

"Dzięki tej modernizacji Rogalin będzie mógł pełnić te wszystkie funkcje, które powinien pełnić. Pieniądze na ten projekt pochodzą z oszczędności przy realizacji innych inwestycji wspieranych przez ministerstwo" - powiedział po podpisaniu umowy minister Bogdan Zdrojewski.

"Za trzy lata zobaczycie państwo, czym Rogalin jest: jedną z najwspanialszych późnobarkowych rezydencji i siedzibą najbardziej znamienitych rodów wielkopolskich" - powiedział dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu, Wojciech Suchocki.

Podczas swojej wizyty w Poznaniu minister kultury zwiedził tereny budów inwestycji kulturalnych realizowanych m.in. za pieniądze resortu: Bibliotekę Raczyńskich, której projekt rozbudowy uzyskał dofinansowanie w wysokości 28,9 mln zł, oraz Centrum Kultury Zamek wsparty dotacją w wysokości 45 mln zł.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE