PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizują park Sobieskiego w Wałbrzychu

  • AT/PAP    24 lipca 2012 - 18:55
Zmodernizują park Sobieskiego w Wałbrzychu

Blisko 2 mln zł ma kosztować przebudowa i rewitalizacja parku im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu (Dolnośląskie). Na terenie największego w mieście parku wybudowana zostanie m.in. 1,5-kilometrowa ścieżka przyrodnicza oraz przystanki edukacyjne.
Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa wałbrzyskiego Urzędu Miasta Anna Żabska, pierwsze prace budowlane właśnie się rozpoczęły, a cały plan rewitalizacji sąsiadującego z terenem Śródmieścia parku podzielony został na dwa etapy.

Pierwszy z nich, który ma się zakończyć do 15 października, zakłada m.in. budowę ścieżek, punktów widokowych i informacyjnych oraz wykonanie nasadzeń drzew i roślin ozdobnych.

"W trakcie drugiego etapu zbudowane zostanie oświetlenie, ułożone zostaną rury PCV dla potrzeb monitoringu oraz przeprowadzona zostanie wycinka drzew. Realizacja tej części projektu potrwa do 15 listopada" - dodała rzeczniczka.
 
Po zakończeniu wszystkich prac do użytku mieszkańców oddana zostanie ścieżka przyrodnicza i pięć przystanków edukacyjnych, przy których będzie można m.in. znaleźć informacje na temat żyjących w okolicy gatunków roślin i zwierząt czy przeczytać o programie ochrony gatunkowej kasztanowców.

Powstaną także punkty widokowe, z których będzie można obserwować panoramę Wałbrzycha i kompleksu leśnego Góry Chełmiec.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 2 mln zł. Została ona dofinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Woj. Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.