PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizują Plac im. M Konopnickiej w Suwałkach

  • PAP    12 września 2012 - 16:29
Zmodernizują Plac im. M Konopnickiej w Suwałkach

Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie) wyda 9 mln zł na modernizację Placu im. Marii Konopnickiej. Władze miasta podpisały w środę umowę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej z Gołdapi na realizację inwestycji.
Spółka z Gołdapi zaoferowała najniższą cenę pośród 10 ofert złożonych w przetargu - 8 mln 980 tys. zł. Najdroższa oferta sięgała kwoty 13,2 mln zł.

Jak poinformował podczas podpisania umowy prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, urząd chce sfinansować inwestycję z funduszy unijnych. Gmina złożyła w tym celu projekt do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Samorząd ubiega się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dofinansowanie ma wynieść 60 proc. inwestycji.

Nowy Plac im. Marii Konopnickiej ma być gotowy do końca kwietnia 2014 roku. Plac znajduje się w centrum miasta i jest obecnie zaniedbany. Rok temu powstał tam nowy pomnik Marii Konopnickiej.

Jak poinformował Renkiewicz, po modernizacji na placu będzie trochę mniej zieleni niż teraz. Oprócz nowej nawierzchni i nowoczesnego oświetlenia, powstaną tam dwie fontanny, amfiteatr i wyodrębnione miejsca zabaw dla dzieci.

"Chcemy, by po modernizacji plac był wykorzystywany do dużych miejskich imprez np. takich jak Sylwester. Do tej pory takiego miejsca brakowało w Suwałkach" - dodał Renkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.