PARTNER PORTALU
  • BGK

Znamy drogi do przebudowy na Podlasiu

  • PAP    28 grudnia 2010 - 14:30
Znamy drogi do przebudowy na Podlasiu

147 km dróg lokalnych: powiatowych i gminnych zostanie przebudowanych w 2011 roku w Podlaskiem w ramach realizacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Listę tych inwestycji zatwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Jak powiedziała we wtorek rzeczniczka wojewody podlaskiego Jolanta Gadek, zatwierdzenie tej listy oznacza, że samorządy już mogą ogłaszać przetargi na te inwestycje, by - zgodnie z harmonogramem programu - rozstrzygnąć je do końca marca i przystąpić do realizacji inwestycji.

W ramach programu w 2011 roku w Podlaskiem zostanie przebudowanych 73,7 km dróg gminnych oraz 73,3 km dróg powiatowych. Na drogach gminnych zrealizowanych będzie 26 projektów, na powiatowych 14. Łączna suma dotacji z realizującego program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyniesie 53,8 mln zł. Samorządy dołożą 58,5 mln zł.

Zapotrzebowanie na rządowe dotacje z programu w Podlaskiem było znacznie większe. Samorządy na drogach gminnych chciały przeprowadzić remonty na 169 km, a na powiatowych na 187,1 km. Łącznie do dofinansowania nie zakwalifikowało się 79 projektów. Niektóre z nich będą jeszcze miały szanse, jeżeli po przeprowadzonych przetargach będą oszczędności w programie, a tak bywało w poprzednich edycjach.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych jest realizowany od 2008 roku. Obejmuje wszystkie regiony, które dostają po równo po 50 mln zł rocznie na inwestycje na drogach gminnych i powiatowych. Zgodnie z regułami programu, samorządy dokładają drugie tyle.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.