Znamy odcinki dróg krajowych, które dostaną kategorię gminnych

Strona samorządowa na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przyjęła z uwagami projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie pozbawienia dróg kategorii dróg krajowych.

Projekt został zaopiniowany pozytywnie, jednak warunkiem jest uwzględnienie uwag samorządowców, które przedstawił Marek Wójcik, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich.

- Podczas posiedzenia Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska ustaliliśmy, że zmiana kategorii dróg może dotyczyć tylko tych odcinków, co do których obie strony, czyli rządowa i samorządowa wyrażą zgodę - powiedział Marek Wójcik.

Marek Wójcik dodał, że pod tym warunkiem strona samorządowa KWRiST zgodziła się zaopiniować projekt pozytywnie.

Rafał Nowak z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zapewnił, że uwagi strony samorządowej zostaną uwzględnione. Resort odniesie się do nich na piśmie na początku lipca.

Wykaz odcinków dróg pozbawionych kategorii dróg krajowych znajduje się w multimediach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Panie Wójcie, słowa "obywatele" i "mieszkańcy" padnie w momencie kiedy trzeba będzie płacić za remonty i bieżące utrzymanie przekazanych gminom dróg. Typowe przekazanie
kompetencji wraz z kosztami, ale bez dotacji i dlatego gminy reprezentuje p.Wójcik, bo to jest samorządn
...ość sterowana na którą Polska Gminna nie reaguje we właściwy sposób,
t.zn.nie reprezentuje interesów społeczności lokalnych tylko interesy partyjnych grup.
rozwiń

J.K., 2014-06-29 12:28:17 odpowiedz

Ja rozumiem. P Wójcik promuje się gdzie może a moi kochani ze Związku Gmin liczą, że ponownie ciepłe stołki i wywiadziki w telewizjach mają już w kieszeni. Obudźcie się Panowie Wójtowie i Burmistrzowie bo o nasze i mieszkańców sprawy nie ma kto zabiegać. Na ostatnim zgromadzeniu ogólnym ZGWRP ani ra...zu nie padło słowo "mieszkaniec" czy "obywatel" tylko ciągle "ja", "my" i "związek". Pomimo tego, że jestem wójtem to nie będę bronił samorządu w samorządzie. rozwiń

Wójt, 2014-06-28 01:20:49 odpowiedz

To gminy nie maja swoich przedstawicieli w KWRiST tylko jp. Wójcik z jakiegoś powiatowego biura reprezentuje stanowisko gmin i miast?

nic nie rozumiem, 2014-06-27 14:14:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE