PARTNER PORTALU
 • BGK

Znamy odcinki dróg krajowych, które dostaną kategorię gminnych

 • Bartosz Dyląg    27 czerwca 2014 - 10:40

Strona samorządowa na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przyjęła z uwagami projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie pozbawienia dróg kategorii dróg krajowych.
Projekt został zaopiniowany pozytywnie, jednak warunkiem jest uwzględnienie uwag samorządowców, które przedstawił Marek Wójcik, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich.

- Podczas posiedzenia Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska ustaliliśmy, że zmiana kategorii dróg może dotyczyć tylko tych odcinków, co do których obie strony, czyli rządowa i samorządowa wyrażą zgodę - powiedział Marek Wójcik.

Marek Wójcik dodał, że pod tym warunkiem strona samorządowa KWRiST zgodziła się zaopiniować projekt pozytywnie.

Rafał Nowak z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zapewnił, że uwagi strony samorządowej zostaną uwzględnione. Resort odniesie się do nich na piśmie na początku lipca.

Wykaz odcinków dróg pozbawionych kategorii dróg krajowych znajduje się w multimediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • J.K., 2014-06-29 12:28:17

  Panie Wójcie, słowa "obywatele" i "mieszkańcy" padnie w momencie kiedy trzeba będzie płacić za remonty i bieżące utrzymanie przekazanych gminom dróg. Typowe przekazanie kompetencji wraz z kosztami, ale bez dotacji i dlatego gminy reprezentuje p.Wójcik, bo to jest samorządność st...erowana na którą Polska Gminna nie reaguje we właściwy sposób, t.zn.nie reprezentuje interesów społeczności lokalnych tylko interesy partyjnych grup.  rozwiń
 • Wójt, 2014-06-28 01:20:49

  Ja rozumiem. P Wójcik promuje się gdzie może a moi kochani ze Związku Gmin liczą, że ponownie ciepłe stołki i wywiadziki w telewizjach mają już w kieszeni. Obudźcie się Panowie Wójtowie i Burmistrzowie bo o nasze i mieszkańców sprawy nie ma kto zabiegać. Na ostatnim zgromadzeniu ogólnym ZGWRP ani ra...zu nie padło słowo "mieszkaniec" czy "obywatel" tylko ciągle "ja", "my" i "związek". Pomimo tego, że jestem wójtem to nie będę bronił samorządu w samorządzie.  rozwiń
 • nic nie rozumiem, 2014-06-27 14:14:21

  To gminy nie maja swoich przedstawicieli w KWRiST tylko jp. Wójcik z jakiegoś powiatowego biura reprezentuje stanowisko gmin i miast?