PARTNER PORTALU
  • BGK

Znamy wykonawcę radomskiej astrobazy

  • RadomNews.pl    22 lipca 2015 - 11:29
Znamy wykonawcę radomskiej astrobazy

Astrobaza to projekt, który z największym poparciem radomian znalazł się w tegorocznym budżecie obywatelskim (fot.radomnews.pl)

Przetarg na budowę radomskiej astrobazy rozstrzygnięty. Wygrała lokalna firma, która zaproponowała cenę nieco ponad 667 tys. zł.
Zwycięzca przetargu - radomska firma Panelex -zobowiązał się jednocześnie do udzielenia 3-letniej gwarancji na teleskop oraz 5-letniej na pozostałe elementy.

Drugi przetarg na budowę astrobazy udany

– Był to już drugi przetarg, bo za pierwszym razem zaoferowane ceny był zbyt wysokie. Teraz, dzięki temu, że odrębnie ogłaszaliśmy przetargi na opracowanie projektu i na wykonawstwo, mamy już wybraną firmę. Jestem przekonany, że uda nam się dotrzymać umowy z mieszkańcami, czyli wybudować astrobazę przed końcem roku – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Astrobaza to projekt, który z największym poparciem radomian znalazł się w tegorocznym budżecie obywatelskim.

Niewielkie obserwatorium astronomiczne ma powstać przy szkole podstawowej nr 17 przy ul. Wierzbickiej. Będzie to dwukondygnacyjny obiekt z kopułą obserwacyjną, wyposażony m.in. w teleskop. Zostanie także urządzona sala lekcyjna przygotowana do prowadzenia zajęć z zakresu astronomii i omawiania wyników obserwacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • olo, 2015-07-23 12:49:21

    Ta astrobaza tak potrzebna dla Radomia jak lotnisko. Tylko patrzeć jak "obywatele Radomia" zaproponują, wzorem Świebodzina, najwyższy na świecie (może 100 m) posąg Chrystusa. Pomnik M. i L. Kaczyńskich już mamy ku wielkiej uciesze radomskich gołębi. A "bida" jak była tak będzie ...jeszcze większa.  rozwiń