Znamy wykonawcę radomskiej astrobazy

  • RadomNews.pl
  • 22-07-2015
  • drukuj
Przetarg na budowę radomskiej astrobazy rozstrzygnięty. Wygrała lokalna firma, która zaproponowała cenę nieco ponad 667 tys. zł.
Znamy wykonawcę radomskiej astrobazy
Astrobaza to projekt, który z największym poparciem radomian znalazł się w tegorocznym budżecie obywatelskim (fot.radomnews.pl)

Zwycięzca przetargu - radomska firma Panelex -zobowiązał się jednocześnie do udzielenia 3-letniej gwarancji na teleskop oraz 5-letniej na pozostałe elementy.

Drugi przetarg na budowę astrobazy udany

– Był to już drugi przetarg, bo za pierwszym razem zaoferowane ceny był zbyt wysokie. Teraz, dzięki temu, że odrębnie ogłaszaliśmy przetargi na opracowanie projektu i na wykonawstwo, mamy już wybraną firmę. Jestem przekonany, że uda nam się dotrzymać umowy z mieszkańcami, czyli wybudować astrobazę przed końcem roku – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Astrobaza to projekt, który z największym poparciem radomian znalazł się w tegorocznym budżecie obywatelskim.

Niewielkie obserwatorium astronomiczne ma powstać przy szkole podstawowej nr 17 przy ul. Wierzbickiej. Będzie to dwukondygnacyjny obiekt z kopułą obserwacyjną, wyposażony m.in. w teleskop. Zostanie także urządzona sala lekcyjna przygotowana do prowadzenia zajęć z zakresu astronomii i omawiania wyników obserwacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ta astrobaza tak potrzebna dla Radomia jak lotnisko. Tylko patrzeć jak "obywatele Radomia" zaproponują, wzorem Świebodzina, najwyższy na świecie (może 100 m) posąg Chrystusa. Pomnik M. i L. Kaczyńskich już mamy ku wielkiej uciesze radomskich gołębi. A "bida" jak była tak będzie ...jeszcze większa. rozwiń

olo, 2015-07-23 12:49:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE