PARTNER PORTALU
  • BGK

Znany wykonawca obwodnicy Hrubieszowa

  • PAP    9 czerwca 2011 - 16:39
Znany wykonawca obwodnicy Hrubieszowa

Przetarg na budowę obwodnicy Hrubieszowa wygrało konsorcjum złożone z firm: HAK Construction z Katowic, Dromet z Częstochowy i Cardo Mosty z Katowic.
Jeśli nie będzie odwołań, umowa z wykonawcą może być podpisana jeszcze w lipcu. - Wybrane zostało konsorcjum, które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Budowę trasy o długości 9,3 km wyceniono w niej na blisko 147,5 mln zł - poinformował rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA, Krzysztof Nalewajko.

Jak dodał, cała inwestycja - łącznie z budową, wykupem gruntów, projektami i nadzorem - będzie kosztowała ok. 179 mln zł. Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania dotyczące wyboru wykonawcy, to - po kontroli w Urzędzie Zamówień Publicznych - możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą robót. - Może to nastąpić pod koniec lipca - zaznaczył Nalewajko.

Czytaj też: 14 ofert na budowę obwodnicy Hrubieszowa

Na przetarg wpłynęło 14 ofert. Konsorcjum, które zostało wybrane, złożyło ofertę najtańszą. Najdroższą ofertę - na kwotę 215,5 mln zł - przedstawiło konsorcjum dwóch firm Kamar z Warszawy oraz francuskie DTP Terrassement.

Obwodnica Hrubieszowa będzie miała długość 9,3 km. Dwukrotnie przechodzić będzie nad linią kolejową, przetnie też dolinę rzeki Huczwy. Zbudowane zostaną cztery mosty i siedem wiaduktów. Będzie też 18 różnych przejść dla zwierząt - m.in. dla płazów.

Powstaną drogi dojazdowe obsługujące ruch lokalny, o łącznej długości 7,4 km oraz pięć jednopoziomowych skrzyżowań z tymi drogami.

Obwodnica Hrubieszowa usprawnić ma ruch na drodze dojazdowej do przejścia granicznego z Ukrainą dla samochodów osobowych w Zosinie. Przejście to w przyszłości ma być rozbudowane i obsługiwać również ruch pojazdów ciężarowych przez granicę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.