Znika dworzec PKS w Stargardzie Szczecińskim

W Stargardzie Szczecińskim trwa rozbiórka budynku dawnego dworca PKS. Zgodnie z planami nowych właścicieli ma tam stanąć mała galeria handlowa.

Właściciele czekają teraz na uchwałę Rady Miejskiej w Stargardzie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego tego rejonu miasta. Dopiero po uprawomocnieniu się tego planu, będą mogli przejść do realizacji projektu.

Najprawdopodobniej Rada Miasta będzie dyskutować o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w marcu br. Do 6 lutego był czas na składanie uwag do projektu planu. Na ich rozpatrzenie jest 21 dni. 

Planowana galeria handlowa ma mieć kino z kilkoma salami, restaurację, market.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

SKANDAL !!!

PASAŻER, 2015-02-27 20:25:55 odpowiedz

Dlatego właśnie budynek, najpierw został zrujnowany i podpalony aby jakiś szczęściarz kupił za grosze, sam plac. Po drugiej stronie ulicy, na przeciwko tegoż dworca PKS, były wspaniałe warsztaty szkolne w pełni wyposażone w maszyny i narzędzia oraz kompleks budynków. Tak samo. Najpierw zrujnowano. P...otem, podpalono aby sprzedać za grosze sam plac, na którym do dzisiaj, nic nie ma. Chwasty i krzaki. Obecny właściciel placu po warsztatach, wyczekuje ustawowe lata aby mieć prawo sprzedaży tego placu drugiemu "inwestorowi", już za konkretne pieniądze. Tak samo będzie z ruiną dworca PKS. Obydwa obiekty znajdowały się w środku miasta przy głównej ulicy na trasie Szczecin-Bydgoszcz albo Koszalin i Gdańsk. Administracyjno-"biznesowe" sztuczki radnych, potrwają jeszcze przez ładnych kilka lat, nim coś stanie, na tych ruinach. To jest POLSKA w Stargardzie Szczecińskim nad Iną, koło jeziora Miedwie. rozwiń

stargardzianin stary, 2015-02-17 11:29:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE