Znikają drogi ekspresowe na Podlasiu i w Suwalskiem

  • przeegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 22-10-2009
  • drukuj
Zmieniły się trasy ekspresówek na Podlasiu. Nie wiadomo, kiedy powstaną. Nie ujawnia tego rząd, ani Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Znikają drogi ekspresowe na Podlasiu i w Suwalskiem

Rząd zmienił przebieg dróg ekspresowych w Polsce północno-wschodniej. Zapadła decyzja, że droga ekspresowa S8 z Warszawy przez Białystok, Augustów i Suwałki do granicy z Litwą urwie się w miasteczku Choroszcz pod Białymstokiem .

Zamiast S8, kierowcy będą mieli do dyspozycji nieplanowaną wcześniej ekspresówkę S61 - z Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę, Ełk i Raczki koło Augustowa do Suwałk i granicy z Litwą.

Na Podlasiu też szykują się zmiany. Dotąd S19 (główną droga na ścianie wschodniej) znad granicy z Białorusią miała iść przez Białystok do Siemiatycz. Teraz S19 ma zatoczyć wielki łuk wokół Białegostoku, krzyżując się z S8.

Do góry nogami wywrócono plan budowy dróg ekspresowych na Podlasiu i w Suwalskiem, rozjeżdżanych przez tabuny tirów. Kiedy powstaną nowe, dłuższe ekspresówki - nie wiadomo - komentuje "Gazeta Wyborcza.

O terminach realizacji nowych inwestycji rząd nie poinformował. Wody w usta nabrała też Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Z publikacji gazety wynika jednak, że kompleksowej realizacji inwestycji nie ma co się spodziewać wcześniej niż w 2015 roku.

Ze zmian cieszą się ekolodzy, zmiany tras dróg pozwolą ochronić cenne przyrodniczo tereny, ale martwią się mieszkańcy regionów - zmiany oznaczają lata udręki dla ludzi z miasteczek rozjeżdżanych teraz przez tiry, ciągnące na Wschód.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

tak rodzi się nowa wizja sprawiedliwości Tuska na Podlasiu.Rym cym cym zrobił bym ale nie mam cym.Lepiej jest obiecywać niż wykonywać.

stani, 2009-11-21 22:17:36 odpowiedz

Toż to skandal, nie ma jak obierać tym co mnie nie popierają

bih, 2009-10-22 09:20:03 odpowiedz

Toż to skandal, PO odbiera tym co ich nie popierają

big, 2009-10-22 09:18:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE