PARTNER PORTALU
 • BGK

Znikają drogi ekspresowe na Podlasiu i w Suwalskiem

 • przeegląd prasy/Gazeta Wyborcza    22 października 2009 - 09:04
Znikają drogi ekspresowe na Podlasiu i w Suwalskiem

Zmieniły się trasy ekspresówek na Podlasiu. Nie wiadomo, kiedy powstaną. Nie ujawnia tego rząd, ani Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Rząd zmienił przebieg dróg ekspresowych w Polsce północno-wschodniej. Zapadła decyzja, że droga ekspresowa S8 z Warszawy przez Białystok, Augustów i Suwałki do granicy z Litwą urwie się w miasteczku Choroszcz pod Białymstokiem .

Zamiast S8, kierowcy będą mieli do dyspozycji nieplanowaną wcześniej ekspresówkę S61 - z Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę, Ełk i Raczki koło Augustowa do Suwałk i granicy z Litwą.

Na Podlasiu też szykują się zmiany. Dotąd S19 (główną droga na ścianie wschodniej) znad granicy z Białorusią miała iść przez Białystok do Siemiatycz. Teraz S19 ma zatoczyć wielki łuk wokół Białegostoku, krzyżując się z S8.

Do góry nogami wywrócono plan budowy dróg ekspresowych na Podlasiu i w Suwalskiem, rozjeżdżanych przez tabuny tirów. Kiedy powstaną nowe, dłuższe ekspresówki - nie wiadomo - komentuje "Gazeta Wyborcza.

O terminach realizacji nowych inwestycji rząd nie poinformował. Wody w usta nabrała też Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Z publikacji gazety wynika jednak, że kompleksowej realizacji inwestycji nie ma co się spodziewać wcześniej niż w 2015 roku.

Ze zmian cieszą się ekolodzy, zmiany tras dróg pozwolą ochronić cenne przyrodniczo tereny, ale martwią się mieszkańcy regionów - zmiany oznaczają lata udręki dla ludzi z miasteczek rozjeżdżanych teraz przez tiry, ciągnące na Wschód.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • stani, 2009-11-21 22:17:36

  tak rodzi się nowa wizja sprawiedliwości Tuska na Podlasiu.Rym cym cym zrobił bym ale nie mam cym.Lepiej jest obiecywać niż wykonywać.
 • bih, 2009-10-22 09:20:03

  Toż to skandal, nie ma jak obierać tym co mnie nie popierają
 • big, 2009-10-22 09:18:42

  Toż to skandal, PO odbiera tym co ich nie popierają