PARTNER PORTALU
  • BGK

Zniszczona ulica w Ostrowcu Św. odbudowana

  • PAP    28 października 2013 - 15:03
Zniszczona ulica w Ostrowcu Św. odbudowana

Odbudowano ulicę Polną w Ostrowcu Świętokrzyskim, którą zniszczyło gigantyczne osuwisko w grudniu 2012 r. Od poniedziałku trasa jest otwarta dla ruchu. Odbudowa skarpy i drogi kosztowała 2,5 mln zł.
Jak poinformował starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga, w poniedziałek po ponad 10 miesiącach, kierowcy znów mogą korzystać z przejazdu ul. Polną. Droga została zniszczona w wyniku osunięcia się skarpy w nocy z 18 na 19 grudnia 2012 r.

Ziemia zasypała wtedy znajdujące się poniżej garaże, zniszczona została jezdnia, infrastruktura ciepłownicza oraz wodno-ściekowa. Powstało głębokie na 15 i szerokie na 70 metrów osuwisko, a w drodze - wyrwa o długości kilkunastu metrów i głębokości ok. 10 m.

Odbudowa skarpy i ulicy kosztowała 2,5 mln zł, z czego ponad 1,8 mln stanowiły środki przekazane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Reszta pochodziła z budżetów miasta i powiatu. "Termin realizacji w umowie wskazaliśmy na 16 grudnia, prosiliśmy jednak wykonawców by przyspieszyli prace tak, by droga była przejezdna przed Wszystkimi Świętymi" - powiedział w poniedziałek Kałamaga.

Zaznaczył, że udało się to m.in. dzięki pogodzie, która pozwoliła na szybszą realizację inwestycji. "Droga jest od dziś przejezdna, wykonawcy zostały jedynie drobne prace wykończeniowe w sąsiedztwie drogi" - dodał starosta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.