PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz jak Gdańsk buduje 1,5 kilometrowy tunel

  • pt    16 października 2014 - 10:20
Zobacz jak Gdańsk buduje 1,5 kilometrowy tunel

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku, łączący tzw. Drogą Zieloną z Węzłem Marynarki Polskiej, stanowi fragment Trasy Słowackiego, drogi, która po oddaniu tunelu do użytku, połączy Port Lotniczy z Portem Morskim.
Dzień Otwarty Tunelu pod Martwą Wisłą za niewiele ponad tydzień, 19 października 2014 r. Tego dnia wszyscy chętni będą mogli przejść liczącym niemal półtora kilometra długości podziemnym odcinkiem jednego z tuneli – informuje www. gdansk.pl

Tunel pod Martwą Wisłą, łączący tzw. Drogą Zieloną z Węzłem Marynarki Polskiej, stanowi fragment Trasy Słowackiego, drogi, która po oddaniu tunelu do użytku, połączy Port Lotniczy z Portem Morskim.

 Czytaj też:  Nowelizacja ustawy o drogach może mieć opłakane skutki dla gmin   

W najniższym miejscu będzie przebiegał na głębokości niemal 35 m. Obie rury będą posiadać po dwa pasy ruchu, zostaną również połączone siedmioma przejściami, będącymi drogami ewakuacyjnymi.

Lokalizacja wylotu z tunelu znajduje się na  wysokości nabrzeża „Dworzec Drzewny”, od strony Ku Ujściu (ok. 500 m od wschodniego brzegu Martwej Wisły). Z drugiej strony, od Węzła Marynarki Polskiej, wylot jest usytuowany na wysokości nabrzeża „Dworzec Wiślany”, ponad 300 m od zachodniego brzegu Martwej Wisły.

Czytaj też:  Remonty dróg też muszą być dofinansowywane

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku opracowuje ofertę przewozową, w ramach której planuje się uruchomienie linii autobusowej z rejonu Stogów przez Trasę Sucharskiego, tunel pod Martwą Wisłą, Letnicę, Czarny Dwór, Zaspę i dalej w kierunku innych dzielnic.

- Nowa linia autobusowa z pewnością zyska na ogromnej popularności wśród mieszkańców z powodu krótkiego czasu przejazdu – mówi Sebastian Zomkowski, Z-ca Dyrektora ds. Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. – Wspólnie z Zakładem Dróg i Zieleni w Gdańsku przystąpimy wkrótce do analizy miejsc potencjalnych przystanków na trasie, biorąc pod uwagę m.in. sąsiedztwo zakładów pracy, instytucji czy szkół. Jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o numerze linii oraz rodzaju taboru, jaki będzie ją obsługiwał.

- O tym będziemy informować wraz z postępem prac. Już teraz cieszymy się, że w momencie uruchomienia tunelu siatka połączeń autobusowych w Gdańsku wzbogaci się o nową trasę, atrakcyjną nie tylko z racji swojej oferty, ale i faktu przejazdu tunelem – podkreśla Zomkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.