PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz jak rośnie dworzec Łódź Fabryczna (zdjęcia)

  • pt    9 grudnia 2014 - 19:30
Zobacz jak rośnie dworzec Łódź Fabryczna (zdjęcia)

www.lodz.pl

Każdego dnia około 1200 osób pracuje na budowie dworca Łódź Fabryczna. Efekty są widoczne.

Jak wygląda stan zaawansowania robót? -

- Trwają prace na poziomie głównej hali dworcowej od strony wschodniej, gdzie będzie jedno z wejść i ciągi komunikacyjne dla pieszych, kasy biletowe oraz pomieszczenia dla usług komercyjnych - informuje Piotr Grabowski z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Czytaj: W Łodzi powstanie multiteka

- Poniżej, na poziomie - 16, trwają już prace przy zbrojeniu płyty dennej, przygotowywanie podbudów pod elementy stacji i budowa peronów. Płyta denna zabezpiecza budowę przed przedostawaniem się wód podziemnych. W kilkunastu miejscach placu budowy ustawiono pompy, które wypompowują wodę i odprowadzają do tymczasowego kanału, a dalej do kolektora w okolicy starej fabryki Anilany i do rzeki Jasień - dodaje Grabowski.

Czytaj: Łódzkie urzędy pracy chcą wspierać zatrudnianie młodzieży

Zakończyło się układanie gotowych, betonowych elementów prefabrykowanych, które od roku zwożono na plac budowy, a następnie z pomocą dźwigów montowano z nich główną konstrukcję dworca.

Po stronie zachodniej, gdzie będzie wejście główne, odtwarzana jest już charakterystyczna fasada starego dworca.

Przed frontem, wzdłuż ul. Nowoskładowej, poprowadzone zostaną tory tramwajowe. Znajdzie się tam również kilkudziesięciometrowy przystanek tramwajowy ze stylowym zadaszeniem. Tramwaj będzie jechał po stropie dworca.

Na budowie tunelu skończono wybieranie ziemi. Trwają prace konstrukcyjne, głównie związane z wylewaniem płyty dennej.

Tunel prowadzi aż do ul. Niciarnianej, ale pod wiaduktem na ul. Kopcińskiego do wydrążenia pozostało około 300 metrów. Te ostatnie prace będą skoordynowane ze wzmocnieniem i przebudową fundamentów wiaduktu.

Na przyszłym dworcu autobusowym jest już wyznaczonych ponad dwadzieścia stanowisk. Są rampy, drogi doprowadzające i dojazdowe do podziemnego parkingu na około tysiąc miejsc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • GAGA, 2015-01-03 20:33:10

    WIEKI BLAD POLEGA NA TYM, ZE TUNEL Z TORAMI NIE BIEGNIE POD UL. NICIARNIANA GDZIE JEST DUZY RUCH SAMOCHODOWY.TUNEL WINIEN ZACZYNAC SIE ZA DWORCEM LODZ WIDZEW.NIE BEDE UZASADNIAC JUZ POZNO ,ALE WIELE BOCZNYCH POLACZEN ODCIAZYLOBY TEASE WSCHOD ZACHOD.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: