PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz jak wygląda wałbrzyski Plac Magistracki po rewitalizacji

  • pt    8 września 2014 - 14:40

Po dziewięciu miesiącach prac uroczyście otwarto Plac Magistracki w Wałbrzychu. Prace obejmowały jego całkowitą przebudowę, nawiązując do historycznego kształtu placu z początku XX w.
II Wałbrzyska Agora, otwarta dyskusja plenerowa o Starym Mieście, uroczyste otwarcie placu przez prezydenta Romana Szełemeja, przekazanie kluczy do bram miasta burmistrzowi Pszczyny, armatni wiwat Pszczyńskiego Bractwa Kurkowego na cześć podpisania umowy o miastach partnerskich, wkopanie Kapsuły Czasu Wałbrzyszan, koncert plenerowy - to wydarzenia, które towarzyszyły uroczystości otwarcia Placu Magistrackiego w Wałbrzychu.

 Czytaj też: Ponad 1 mld zł na mieszkalnictwo, drogi i kolej

Rewitalizacja placu rozpoczęła się w styczniu 2014 r. Prace obejmowały jego całkowitą przebudowę, nawiązując do historycznego kształtu placu z początku XX w.

Wymieniono całą infrastrukturę, wykonano nową fontannę, iluminację budynków ratusza i prokuratury, pojawiły się nowe nasadzenia. Całość prac kosztowała 5,5 mln zł.

Czytaj też:  Więcej samorządów otrzyma pieniądze na drogi lokalne
 
 - Plac Magistracki to nie tylko administracyjne serce miasta. To plac najważniejszy, miejska agora, gdzie krzyżują się szlaki ludzi o różnych poglądach i zapatrywaniach. Miejsce wyrażania opinii, czego efektem są  decyzje przesądzające o przyszłości miasta. Dlatego powinno być piękne jako miejska wizytówka i wyjątkowe, oddające charakter i ambicje wałbrzyszan - mówił prezydent  Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.