PARTNER PORTALU
  • BGK

Zoo do konsultacji

  • Gazeta Wyborcza Białystok    15 października 2009 - 09:28

Firma Miastoprojekt Białystok sporządziła już projekt przebudowy i modernizacji Akcent Zoo. Obecnie konsultowany jest z instytucjami. Mieszkańcy za pośrednictwem mediów poznają go w listopadzie - Donosi "Gazeta Wyborcza Białystok".
Póki co szczegółów odnośnie tego jak stare nowe zoo ma wyglądać, ani urząd miejski, ani firma projektowa nie chcą zdradzać. Gazecie nieoficjalnie udało się ustalić, że pomieszczenia dla zwierząt mają być wykonane z ekologicznych materiałów m.in. bali, w planach są również oczka wodne i karmniki dla ptaków, w których karmę będą mogli dorzucać również spacerowicze. Ma się również zmienić rozmieszczenie zwierząt, te które są mięsożerne lub wydają nieprzyjemną woń znajdować się będą w klatkach od strony Rezerwatu Zwierzyniec i Trasy Kopernikańskiej, a zwierzęta mniej uciążliwe od strony osiedla.

Mimo iż obiekt ten wręcz prosi się o generalny remont, władze miasta nad problemem pochyliły się dopiero wówczas, gdy okazało się, że by zwierzyniec mógł istnieć, musi być dostosowany do wymogów unijnych. W przeciwnym wypadku magistrat musi się liczyć ze sporymi karami ze strony instytucji unijnych i groźbą likwidacji Akcent Zoo.

Magistrat długo nie mógł znaleźć firmy, która sporządzenia projektu modernizacji Akcentu się podejmie. Latem ogłosił kolejny przetarg, wygrała go lokalna firma Miastoprojekt Białystok, która sporządzi dokumentację za nieco ponad 282 tys.

Urzędnicy miejscy wstępnie zapowiadają, że publicznej prezentacji projektu modernizacji zoo można się spodziewać w listopadzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.