ZOO w Zamościu będzie zamknięte

  • zamojska.com
  • 02-08-2011
  • drukuj
Ale tylko przez dwa pierwsze tygodnie sierpnia. Wymagają tego prace budowlane prowadzone przez firmę Budimex. Zamojski ogród zoologiczny czeka w tym czasie porządny lifting.
ZOO w Zamościu będzie zamknięte
Od niedawna goście odwiedzający ogród korzystają z nowego parkingu. Po zakończeniu kolejnego etapu prac w ZOO powstanie dwanaście zupełnie nowych obiektów - pawilon z wybiegami dla małych drapieżników, pawilon dla ptaków grzebiących, zaplecze stajenne stajnie dla zwierząt kopytnych z wybiegami, stajenki dla nowych gatunków małych zwierząt kopytnych eksponowanych w miniZOO z wybiegami, a także umywalna i sanitariat w miniZOO, budynek kasy dodatkowej oraz zimowisko dla ptactwa.

Wszystko po to by zwierzaku czuły się w ogrodzie zoologicznym, jak u siebie. Zaś z nowych chodników i ścieżek ucieszą się przede wszystkim turyści. Niektórzy z nich jednak są zawiedzeni tą informacją, gdyż zbliża się koniec wakacji, a zamojskie ZOO jest jedyną taką atrakcją w regionie. Rocznie odwiedza je do 100 tysięcy turystów. Władze obiektu zapewniają jednak, że po remoncie wzrośnie komfort odwiedzających ogród, a także wrażenia z wycieczek w to miejsce.

  Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE