PARTNER PORTALU
  • BGK

Zorganizują drugą strefę kibica w Lublinie

  • PAP    14 czerwca 2012 - 17:11
Zorganizują drugą strefę kibica w Lublinie

Druga strefa kibica na 5 tys. osób zorganizowana zostanie w Lublinie w hali sportowej Globus na sobotni mecz Polska-Czechy. Istniejąca już strefa w hali Targów Lublin na 2,5 tys. kibiców okazała się za mała.
Podczas meczów polskiej reprezentacji z Grecją i Rosją hala Targów Lublin szczelnie wypełniona była kibicami. Na sobotni mecz z Czechami ponad dwa tysiące wejściówek zarezerwowała dla swoich pracowników i klientów - już przed rozpoczęciem Euro - jedna z lubelskich firm.

Gdy okazało się, że jest wielu chętnych, którzy nie mają gdzie razem obejrzeć sobotniego meczu, władze Lublina postanowiły zorganizować drugą, znacznie większą, strefę kibica w hali sportowej Globus.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk powiedział na konferencji prasowej, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przystąpił już do urządzania strefy kibica w hali sportowej.

"Wysłane zostało wystąpienie o licencję oraz wnioski o wyrażenie zgody na imprezę masową. Dzisiaj będziemy to wszystko finalizować. Mamy ustną deklarację o udzieleniu licencji" - powiedział Żuk.

Strefa w hali Globus będzie bezpłatna, za wejście do hali Targów Lublin trzeba zapłacić 5 zł. Żuk zapewnił, że miasto pokryje wszystkie koszty związane z organizacją nowej strefy kibica.

"Ta decyzja jest podjęta po to, żeby zaspokoić oczekiwania naszych kibiców, którzy chcą wspólnie oglądać mecze. Mamy sukcesy naszej drużyny i oby one dalej były. Kibicujemy naszej drużynie, policzenie kosztów odkładamy na później" - dodał Żuk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.