PARTNER PORTALU
  • BGK

Zorganizują MŚ 2017 w Zakopanem?

  • PAP    12 września 2011 - 20:58
Zorganizują MŚ 2017 w Zakopanem?

O projektach modernizacji obiektów pod kątem kolejnej aplikacji Zakopanego do organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2017 roku rozmawiał w poniedziałek minister sportu i turystyki Adam Giersz z władzami miasta.
"Mistrzostwa świata byłyby doskonałą promocją Podhala i spowodowałoby zwiększenie ruchu turystycznego w regionie" - powiedział dziennikarzom Giersz. Jak zaznaczył resort jest zaangażowany w rozbudowę infrastruktury COS w Zakopanem.

Kluczową sprawą jest rozbudowa tras biegowych, jednak dotychczas nie rozwiązano kwestii uzgodnień z właścicielami gruntów. Inwestycja ta również nie może naruszać struktury Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przy finansowaniu inwestycji minister liczy na pomoc Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz na współpracę z władzami powiatu tatrzańskiego i miasta Zakopanego. Jak zapewnił Giersz, na organizację MŚ będą gwarancje rządowe.

"Przygotowany jest projekt, na podstawie którego opracujemy kosztorys. Inwestycje niezbędne dla przeprowadzenia mistrzostw świata będą kosztowały 100 milionów złotych" - poinformował minister.

Zakopane trzykrotnie bez powodzenia ubiegało się o organizację MŚ w narciarstwie klasycznym: w 2011 roku (wygrało Oslo), w 2013 (włoskie Val di Fiemme) i w 2015 (szwedzkie Falun). Tym razem kontrkandydatami stolicy polskich Tatr są fińskie Lahti, słoweńska Planica oraz niemiecki Oberstdorf.

Dotychczas Zakopane było trzykrotnie gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym - w 1929, 1939 i 1962 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.