PARTNER PORTALU
  • BGK

Żorska w Rybniku bedzie przejezdna

  • AT/UM Rybnik    16 listopada 2011 - 15:01
Żorska w Rybniku bedzie przejezdna

Urząd miasta zobowiązał wykonawcę remontu ulicy Żorskiej do zaasfaltowania na zimę zamkniętych obecnie odcinków ul. Żorskiej. Chodzi o to, aby na zimę zlikwidować objazdy i przywrócić drogę do ruchu.
Przebudowę Żorskiej wykonuje firma HAK Construction - ta sama, o której głośno było ostatnio przy remoncie ulicy Wodzisławskiej. Janusz Koper – pełnomocnik prezydenta Rybnika (zabierz gos/oceń prezydenta) odpowiadający za drogi, powiedział, że urzędnicy musieli przeprowadzić z firmą kilka rozmów dyscyplinujących, ale termin zakończenia przebudowy drogi nie jest zagrożony. Na realizację wszystkich prac HAK Construction ma czas do jesieni 2012 roku.

Urząd miasta chce jednak, aby drogowcy przyśpieszyli z pracami jeszcze w tym roku.

- Chodzi o to, aby skorzystać ze sprzyjającej aury i zamknięte obecnie odcinki drogi zaasfaltować. Tak, aby przed zimą przywrócić na nich ruch dla samochodów – tłumaczy Janusz Koper.

Mowa o w sumie 3 kilometrach drogi, odcinku drogi między Ligotą a Gotartowicami oraz fragmencie Żorskiej na wysokości lotniska. - Jeśli ten plan się powiedzie, w przyszłym roku do zrobienia zostanie kilometrowy odcinek drogi w Gotartowicach, 2 ronda i wiadukt – podsumowuje pełnomocnik Koper.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.