PARTNER PORTALU
  • BGK

Zostali oszukani przy budowie orlika

  • tarnow.net.pl/Gazeta Krakowska    17 kwietnia 2012 - 16:00
Zostali oszukani przy budowie orlika

Firma Łączbud - wykonawca orlika na os. Zielonym w Tarnowie - spowodowała pół miliona złotych strat w budżecie miasta. Poszkodowanych przez nieuczciwą firmę jest więcej.
Współpraca tarnowskiego magistratu z rzeszowską firmą Łączbud przyniosła straty w kasie miasta.

- Zostaliśmy przez wykonawcę tej inwestycji wprowadzeni w błąd. Inwestycja była warta milion, my szacujemy naszą szkodę na połowę tej kwoty - przyznaje na łamach "Gazety Krakowskiej" Dorota Kunc-Pławecka, rzeczniczka prezydenta Tarnowa. Straty związane są z budową orlika na osiedlu Zielonym.

Poszkodowanych przez nieuczciwą firmę jest więcej, m.in. firma MPM z podkrakowskich Zielonek (oszukana na 146 tys. zł) i Urząd Gminy Rymanów. Do próby usiłowania wyłudzenia pieniędzy miało także dojść w Rzeszowie, gdzie Łączbud wygrał przetarg na budowę skateparku. Obecnie prokuratury rejonowe w Rzeszowie i Busku-Zdroju prowadzą sprawy związane z podejrzanym przedsiębiorstwem.

Szefowe firmy Łączbud - Leokadia W.-L. i Wioletta R. pełnomocniczka zarządu usłyszały zarzuty oszustw i usiłowania oszustwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Teresa, 2012-04-17 22:44:14

    Tak,zostali oszukani!!! Teraz muszą dochodzić swego!