PARTNER PORTALU
  • BGK

Zostanie oddany 15-kilometrowy odcinek trasy S5 w rejonie Żmigrodu

  • PAP/MIW    3 listopada 2017 - 18:26
Zostanie oddany 15-kilometrowy odcinek trasy S5 w rejonie Żmigrodu
Drogowcy przy pracy. (fot. mat. GDDKiA)

Niemal 15-kilometrowy odcinek trasy ekspresowej S5 – od Korzeńska do okolic Żmigrodu - zostanie w poniedziałek (6.11) oddany do ruchu. To pierwsza część dolnośląskiego fragmentu „ekspresówki” łączącej Wrocław z Poznaniem.
Budowa trasy S5 na Dolnym Śląsku została podzielona na trzy fragmenty. Jak poinformowała w piątek Magdalena Szumiata, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału GDDKiA, w poniedziałek kierowcy pojadą pierwszym z nich - z Korzeńska na północy województwa do okolic miejscowości Żmigród.

Oddawany do ruchu fragment "ekspresówki" ma niemal 15 kilometrów. Jego budowa kosztowała ponad 570 mln zł brutto.

Na tym odcinku drogi powstały dwa węzły oraz 14 obiektów mostowych. Największy z mostów wybudowano nad rzekami Barycz i Młynówka oraz linią kolejową Wrocław Poznań. Most ma ponad 740 metrów i dwie oddzielne estakady dla każdej jezdni drogi ekspresowej.

Budowa kolejnych dwóch odcinków S5 w województwie dolnośląskim ma się zakończyć w grudniu. Łącznie trasa - od granicy województwa do Wrocławia - będzie liczyć 50 kilometrów. Umowę z wykonawcami podpisano w trzecim kwartale 2014, a całość dolnośląskiego odcinka S5 będzie kosztować prawie 1,9 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.