Zrekonstruowana historyczna brama nr 2 już w Stoczni Gdańskiej

W Stoczni Gdańskiej stanęła zrekonstruowana brama nr 2. Została odtworzona na podstawie fotografii i filmów z czasów strajków w Stoczni.
Zrekonstruowana historyczna brama nr 2 już w Stoczni Gdańskiej

Jak informuje gdański magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) na historycznych miejscach są: tablice z 21 postulatami strajkujących w sierpniu 1980, napis "im. Lenina", Order Sztandaru Pracy, transparent "proletariusze wszystkich zakładów łączcie się", obrazki (Papież Jan Paweł II, Matka Boska) oraz napis "dziękujemy za dobrą pracę". Odtworzona została tez furtka w podcieniu wejściowym.

Obecnie trwają prace wykończeniowe (mocowanie flag, sprzątanie), po ich zakończeniu zrekonstruowana brama zostanie przekazana ekipie Andrzeja Wajdy kręcącej w Stoczni Gdańskiej film "Wałęsa" - informuje magistrat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

No jak jest brama im Lenina do NIEISTNIEJACEJ STOCZNI to niech jeszcze do istniejacych Katowic dorobia "historyczna" nazwe STALINOGROD - BEDZIE ROWNIE ZABAWNIE, moze jeszcze "historycznie " Rynek w Krakowie nazwac Adolf Hitler Platz ? Kto w tym kraju zarzadza? Za co im placa? ...Z czyjej kieszeni ? Won na bruk takich urzedasow ! rozwiń

Emir, 2012-05-17 23:07:57 odpowiedz

Po co rekonstruowac brame do nieistniejacej stoczni ? Tylko u nas mozna zobaczyc taka głupotę. Nalezy ten teren rekultywowac dla usuniecia 50-letnich zanieczyszczen srodowiskowych i zbudowac nowy park technologiczny, zeby stworzyc nowe miejsca pracy. Idzmy do przodu zamiast ogladac sie wstecz.

autoidea, 2012-05-15 19:24:36 odpowiedz

BRAWO ! Zrekonstruowali bramę, to teraz czekamy na rekonstrukcję Stoczni z TAMTYM zatrudnieniem. P. S. Może prezydent Gdańska zrobi sobie wycieczkę stateczkiem z Motłaaawy do "Zakrętu Pięciu Gwizdków" ? To jest dopiero obraz nędzy i rozpaczy !

dawny sąsiad z Holmu, 2012-05-15 15:14:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE