PARTNER PORTALU
 • BGK

Zrekonstruowana historyczna brama nr 2 już w Stoczni Gdańskiej

 • AT    15 maja 2012 - 10:03
Zrekonstruowana historyczna brama nr 2 już w Stoczni Gdańskiej

W Stoczni Gdańskiej stanęła zrekonstruowana brama nr 2. Została odtworzona na podstawie fotografii i filmów z czasów strajków w Stoczni.
Jak informuje gdański magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) na historycznych miejscach są: tablice z 21 postulatami strajkujących w sierpniu 1980, napis "im. Lenina", Order Sztandaru Pracy, transparent "proletariusze wszystkich zakładów łączcie się", obrazki (Papież Jan Paweł II, Matka Boska) oraz napis "dziękujemy za dobrą pracę". Odtworzona została tez furtka w podcieniu wejściowym.

Obecnie trwają prace wykończeniowe (mocowanie flag, sprzątanie), po ich zakończeniu zrekonstruowana brama zostanie przekazana ekipie Andrzeja Wajdy kręcącej w Stoczni Gdańskiej film "Wałęsa" - informuje magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Emir, 2012-05-17 23:07:57

  No jak jest brama im Lenina do NIEISTNIEJACEJ STOCZNI to niech jeszcze do istniejacych Katowic dorobia "historyczna" nazwe STALINOGROD - BEDZIE ROWNIE ZABAWNIE, moze jeszcze "historycznie " Rynek w Krakowie nazwac Adolf Hitler Platz ? Kto w tym kraju zarzadza? Za co im placa? ...Z czyjej kieszeni ? Won na bruk takich urzedasow !  rozwiń
 • autoidea, 2012-05-15 19:24:36

  Po co rekonstruowac brame do nieistniejacej stoczni ? Tylko u nas mozna zobaczyc taka głupotę. Nalezy ten teren rekultywowac dla usuniecia 50-letnich zanieczyszczen srodowiskowych i zbudowac nowy park technologiczny, zeby stworzyc nowe miejsca pracy. Idzmy do przodu zamiast ogladac sie wstecz.
 • dawny sąsiad z Holmu, 2012-05-15 15:14:01

  BRAWO ! Zrekonstruowali bramę, to teraz czekamy na rekonstrukcję Stoczni z TAMTYM zatrudnieniem. P. S. Może prezydent Gdańska zrobi sobie wycieczkę stateczkiem z Motłaaawy do "Zakrętu Pięciu Gwizdków" ? To jest dopiero obraz nędzy i rozpaczy !