PARTNER PORTALU
  • BGK

Zrewitalizują żywiecki amfiteatr

  • PAP    5 sierpnia 2012 - 09:52
Zrewitalizują żywiecki amfiteatr

Gruntownie zmodernizowany zostanie amfiteatr w Żywcu (Śląskie). Obiekt otrzyma między innymi nową scenę, zadaszoną widownię i pawilon biurowo-socjalny. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2014 roku - poinformował w sobotę żywiecki magistrat.
W sobotę wieczorem umowę dotyczącą finansowania modernizacji podpisali w Żywcu marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz i burmistrz miasta Antoni Szlagor.

Rzecznik burmistrza Żywca Tomasz Terteka powiedział, że przebudowa potrwa do 2014 roku. Będzie kosztować prawie 15,9 mln zł. Z funduszy UE miasto pozyskało ponad 13,5 mln zł. Resztę sfinansuje budżet miasta.

Przebudowa podzielona będzie na trzy etapy. Pierwszy przewiduje rozbiórkę istniejącego budynku biurowo-socjalnego i sceny. W ich miejsce powstaną: nowa scena i dwukondygnacyjny pawilon, w którym znajdą się biura, garderoby i pomieszczenia socjalne. Drugi etap obejmie rozbiórkę widowni i budowę nowych trybun dla 2200 widzów wraz z pomieszczeniami socjalnymi i magazynowymi. Trzeci etap to montaż stałego zadaszenia nad amfiteatrem.

W żywieckim amfiteatrze odbywa się bardzo wiele imprez. Jest to jedna z głównych aren Tygodnia Kultury Beskidzkiej. W jego ramach na żywieckiej scenie odbywają się między innymi Festiwal Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.