PARTNER PORTALU
  • BGK

Żuk: zmieniamy miejscowe plany w Lublinie pod konkretnych inwestorów

  • wnp.pl    22 września 2014 - 19:31
Żuk: zmieniamy miejscowe plany w Lublinie pod konkretnych inwestorów

Nie ukrywamy, że realizujemy projekty infrastrukturalne pod potrzeby konkretnych inwestorów. Naszym zdaniem takie działanie jest z korzyścią dla miasta – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
- Lublin nadrabia wieloletnie zaległości inwestycyjne, tylko poprzez budżet wydajemy na inwestycje ok. 2,5 mln zł - powiedział Krzysztof Żuk
w trakcie sesji „Tereny inwestycyjne - jak władze samorządowe i właściciele gruntów walczą o inwestorów" w ramach IV Property Forum 2014 w Warszawie.

Czytaj też: Lublin ma biurowy potencjał

Według niego dostępność komunikacyjna miasta została już prawie osiągnięta, dzięki uruchomieniu regularnego połączenia lotniczego z Warszawą. - Infrastruktura drogowa jest w trakcie budowy, na zaawansowanym etapie - dodał. - Jednak co ważniejsze, jesteśmy jako miasto partnerem w budowie infrastruktury pod konkretne projekty inwestycyjne.

- Wcale nie ukrywamy, przeciwnie - z otwartą przyłbicą informujemy, że zmieniamy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego na wniosek konkretnych inwestorów, na przykład deweloperów, jeśli uznajemy, że dana inwestycja służy również interesom Lublina - podkreślił prezydent Lublina.

Zapewnił, że miasto będzie w najbliższym czasie potrzebować ok. 20 tys. mkw. powierzchni biurowej i zapewnia sobie dostęp do niej właśnie poprzez współpracę z deweloperami.

Czytaj też: NIK: przyroda nie dość chroniona przez brak planów zagospodarowania

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.