Żyrardów ma obwodnicę za 212 mln zł

We wtorek wieczorem otwarta została obwodnica Żyrardowa - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Dzięki obwodnicy miasto ominie uciążliwy ruch tranzytowy. Budowa 15-kilometrowej trasy trwała ponad trzy lata i kosztowała 212 mln zł.
Żyrardów ma obwodnicę za 212 mln zł
Obwodnica biegnąca w ciągu drogi krajowej nr 50 została zrealizowana jako dwukierunkowa trasa z jedną jezdnią o trzech pasach ruchu. Rozwiązanie takie, które umożliwia wyznaczenie naprzemiennie pasów do wyprzedzania, jest skutecznym sposobem na zmniejszenie liczby wypadków, a co za tym idzie, poprawy bezpieczeństwa ruchu.

Droga zlokalizowana jest na terenie gmin Wiskitki i Radziejowice, w powiecie żyrardowskim, po południowo-zachodniej stronie Żyrardowa.

Obwodnica ma 15 km długości i była budowana przez ponad trzy lata. Planowo inwestycja miała zakończyć się po dwóch. Termin ukończenia inwestycji przesuwano z kilku powodów, m.in. braku odpowiedniej dokumentacji czy kłopotów finansowych jednego z wykonawców. Obwodnicę ostatecznie wybudowało konsorcjum firm Boegl a Krysl Czechy, Boegl a Krysl Polska oraz Pol-Dróg. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE