PARTNER PORTALU
  • BGK

Żyzna dwukierunkowa dla rowerów

  • www.Bezrzecze24.pl    2 kwietnia 2012 - 11:23
Żyzna dwukierunkowa dla rowerów

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin zezwolił na przejazd w obu kierunkach ulicą Żyzną rowerzystom.
Przebudowa ul. Łukasińskiego zamyka kolejny wyjazd z Bezrzecza. Po zamknięciu, we wrześniu 2011r., drogi prowadzącej z Bezrzecza do Redlicy, teraz przyszedł czas na odcięcie alternatywnej drogi prowadzącej do Szczecina (zabierz głos/oceń prezydenta). Mieszkańcy Bezrzecza, korzystający do tej pory z przejazdu ulicami Nowowiejską i Łukasińskiego, będą musieli stać w korkach na ul. Modrej.

Zastanawialiśmy się, co mogą zrobić mieszkańcy Bezrzecza, aby skrócić sobie czas dojazdu do Szczecina. Podpowiedział nam Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, który przygotował projekt, uwzględniający wprowadzenie tabliczek serii T-22 na ulicy Żyznej.

Oznacza to, że ulica Żyzna stała się ulicą dwukierunkową dla rowerzystów. Ul. Żyzna na przeważającej długości jest ulicą jednokierunkową w kierunku Bezrzecza. Aby umożliwić rowerzystom poruszanie się w obu kierunkach, wprowadzona została nowa stała organizacja ruchu, dzięki której ruch rowerowy może odbywać się teraz także w kierunku przeciwnym do ruchu pozostałych pojazdów.

Mamy zatem kolejną alternatywę. Aby uniknąć korków związanych z przebudową ulicy Łukasińskiego, wystarczy przesiąść się na rower. Przyjemniej, taniej, bardziej zdrowo i może szybciej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.