PARTNER PORTALU
 • BGK

1 października otwarcie Stadionu Śląskiego

 • pt    27 września 2017 - 18:47
1 października otwarcie Stadionu Śląskiego
W godzinach 10-18 będzie można bezpłatnie wejść na obiekt i otrzymać pamiątkowy bilet wstępu na zmodernizowany Stadion Śląski (fot.slaskie.pl)

Ponad siedem tysięcy biegaczy i tysiące kibiców oraz mieszkańców regionu będzie miało okazję przekonać się na własne oczy, jak prezentuje się zmodernizowany Stadion Śląski
Dzień otwarty stadionu odbędzie się 1 października i uświetni go zlokalizowana na obiekcie meta dziewiątej edycji jednego z największych maratonów w Polsce – PKO Silesia Marathon.

To jeden z głównych punktów dnia otwartego stadionu, w trakcie którego wszyscy chętni będą mogli przyjrzeć się mu z bliska, zobaczyć finał i dekorację zwycięzców maratonu czy cofnąć się o kilkadziesiąt lat i wziąć udział w sportowej lekcji historii, kibicując uczestnikom pamiętnego meczu Polska – ZSRR z 1957 roku.

W godzinach 10-18 będzie można bezpłatnie wejść na obiekt i otrzymać pamiątkowy bilet wstępu.

„Za kilkadziesiąt godzin na stadion wbiegną sportowcy, a wśród nich mieszkańcy regionu. O to nam chodziło, żeby to właśnie oni otworzyli ten wyjątkowy obiekt, który, o czym jestem przekonany, będzie powodem do dumy. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć, jak prezentuje się ta sportowa arena po modernizacji, by pojawili się na stadionie, przeżywali sportowe emocje i dopingowali maratończyków, którzy będą wbiegali na metę” – zachęcał marszałek Wojciech Saługa.

Uczestnicy PKO Silesia Marathon pobiegną w tym roku przez cztery miasta regionu: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Maratończycy wystartują o godz. 9.00 w Katowicach, a skończą bieg na nowej bieżni Stadionu Śląskiego.

W ramach biegowego święta rozegrane zostaną trzy biegi: Mini Silesia Marathon, PKO Silesia Marathon oraz PKO Silesia Półmaraton. To największa impreza biegowa w regionie i jeden z pięciu największych biegów maratońskich w Polsce. Do startu w tegorocznej, dziewiątej edycji zgłosiło się 7680 zawodników z Polski i 30 krajów świata.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • Hanys, 2017-09-28 19:55:46

  Otwarcie kosmiczne! Maratonem kur.a.
 • Karla, 2017-09-28 11:12:50

  Bardzo się cieszę na rozpoczęcie sezonu silesia marathonem. To duża impreza. :D