PARTNER PORTALU
  • BGK

500 plus. Rafalska: Kobiety się nie dezaktywizują

  • parlamentary.pl    30 listopada 2016 - 09:21
500 plus. Rafalska: Kobiety się nie dezaktywizują
Elżbieta Rafalska (fot.mrpips.gov.pl)

• Wobec części krytyki pod adresem 500 plus, Elżbieta Rafalska podkreśliła, że program nie jest akceptowany bezkrytycznie.
• Polityk odpowiadała w wywiadzie radiowym na obiekcje Agnieszki Holland i Wojciecha Cejrowskiego wobec 500 plus.
• Rafalska przypomniała, że wszystkie te elementy (praca, rodzina, 500 plus) to naczynia połączone i zależą od siebie.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odpierała zarzuty części publicystów i liderów opinii publicznej wobec programu 500 plus. Przypomnijmy, że od kwietnia realizowany jest program wsparcia dla rodzin w wysokości 500 zł na dzieci (na drugie i kolejne).

- Jak słyszę krytykę to ją analizuję - zaczynała wypowiedź w rozgłośni RMF FM Elżbieta Rafalska. - Pytam: Czy jest w niej racja? Nie patrzymy na nasz program bezkrytycznie - mówiła minister. Po czym odnosiła się do dwóch krytyków programu 500 plus.

Pierwszym została przywołana na antenie opinia reżyser Agnieszki Holland.

- Zabiegi socjalne, takie jak 500 plus, mają gdzieś pod spodem plan, żeby przytrzymać kobietę w domu, uzależnić ją od zasiłku - mówiła o propozycji MRPiPS Holland na kongresie kobiet.

Jak mówiła szefowa resortu dane nie potwierdzają, że kobiety się "dezaktywizują".

Drugą osoba która skrytykowała 500 plus, i o której słowa wobec programu zapytano Rafalską był Wojciech Cejrowski. Podróżnik ocenił, że ma trudności z najęciem pracowników, bo słyszy od jednego z nich "Panie ja mam trójkę dzieci", co w domyśle przekłada się na 1000 zł wsparcia.

- Pytanie jest, ile pan Cejrowski chciał płacić - zapytała na antenie radiowej Rafalska. - Nie można też odrywać tej sytuacji od tego co się dzieje na rynku pracy- powiedziała Rafalska, która zaznaczyła, że Polacy zarabiają mało i rynek należy "normalizować" m.in. wyższymi płacami. To też zasugerowała Wojciechowi Cejrowskiemu.

Więcej na parlamentarny.pl

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.