PARTNER PORTALU
  • BGK

500 tys. zł w konkursie dla twórców filmowych promujących Podkarpacie

  • PAP/MIW    16 kwietnia 2018 - 13:20
500 tys. zł w konkursie dla twórców filmowych promujących Podkarpacie
Zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu. (fot. pixabay.com)

Podkarpacka Komisja Filmowa (PKF) ogłosiła konkurs dla twórców produkcji filmowych, które będą promować województwo podkarpackie. Do rozdysponowania jest kwota 500 tys. zł.
Jak poinformowała  w poniedziałek (16.04) Agnieszka Gonciarz z PKF, zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu.

- Warunkiem otrzymania dotacji jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in. tematykę, twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu. Minimum 100 proc. równowartości tzw. wkładu koprodukcyjnego czy naszej dotacji z funduszu filmowego, musi być wydatkowane na terenie województwa - dodała.

Operatorem funduszu jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W wyniku konkursu WDK stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Gonciarz zaznaczyła, że wnioski w ramach konkursu może złożyć każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej.

- Termin przyjmowania wniosków upływa 11 maja br. Wnioski należy złożyć w wersji papierowej oraz elektronicznej - podkreśliła.

Tegoroczny budżet podkarpackiego funduszu filmowego wynosi 500 tys. zł.

Komisja filmowa powstała z inicjatywy samorządu województwa podkarpackiego w lutym 2016 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.