PARTNER PORTALU
  • BGK

7 najlepszych miast do życia dla cudzoziemców

  • JL    8 listopada 2016 - 06:49
7 najlepszych miast do życia dla cudzoziemców
Wrocław to najbardziej przyjazne cudzoziemcom miasto w Polsce wedłu portalu Foreigners Poland. Fot. Pixabay.com

Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Toruń Warszawa i Słupsk to siedem miast najbardziej przyjaznych cudzoziemcom według portalu Foreigners Poland.
Foreigners Poland to portal, z którego cudzoziemcy mogą się dużo dowiedzieć o Polsce, o polskich realiach, warunkach życia, tradycjach, jedzeniu, służbie zdrowia, możliwościach znalezienia pracy, atrakcjach, kulturze itp. Przedstawiono na nim także wyniki rankingu miast najlepszych do życia i pracy.

Wrocław uznano za najlepsze w Polsce miasto do życia i pracy dla cudzoziemców. Miasto doceniono za wspaniałą architekturę i położenie – wiele rzek, wysp i ponad 200 mostów, a także ponad 100 barów i klubów otwartych często niemal 24 godziny na dobę. Podkreślono, że Wrocław przyciąga obcokrajowców władających wieloma językami.

Poznań doceniono jako miasto biznesu, handlu i ogromnej liczby studentów. Podkreślono jego charakterystyczny klimat, bazę restauracji, pubów i klubów, a także zwrócono uwagę na to, że Poznań ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Polsce i jest to świetne miejsce do poszukiwania pracy, nawet jeśli ktoś nie mówi po polsku. Wskazano też na jego bliskość do Berlina.

Kraków uznano za miasto legend i magicznych miejsc. Wskazano na wyjątkowość Rynku Głównego, zabytków, muzeów, barów, restauracji i sklepów. Jego atrakcyjność zwiększa też bliskość Tatr oraz to, że cudzoziemcom łatwo tu znaleźć pracę.

Gdańsk został wyróżniony nie tylko dzięki położeniu nad morzem, ale także dlatego, że jest miastem nowoczesnym, prężnym ośrodkiem kultury, nauki, sportu i rozrywki. Portal podkreśla, że Gdańsk odegrał bardzo istotną rolę w upadku komunizmu, a ponadto każdego roku wygrywa w rankingach najszczęśliwszych miejsc do życia.

Toruń doceniono za zabytki, ale także za potencjał naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Uznano, że to doskonałe miejsce na założenie rodziny i zwolnienie tempa życia.

Warszawa, jak zaznacza portal, stała się w ostatnich latach jednym z głównych miast Unii Europejskiej. Portal podkreśla hart ducha mieszkańców, którzy odbudowali miasto z popiołów i to, że stolica oferuje dobrze płatną pracę oraz stwarza pracownikom zagranicznym szanse awansu. Rynek pracy jest atrakcyjny dla cudzoziemców, bo działa tutaj dużo międzynarodowych firm. Wielość teatrów, muzeów, galerii, barów i restauracji czyni to miejsce bardzo atrakcyjnym, choć, jak zaznacza portal, koszty utrzymania są tu wysokie.

Słupsk znalazł się w tej siódemce, bo portal Foreigners Poland uznał go za „prawdopodobnie najbardziej otwarte i tolerancyjne miasto w Polsce”, którego burmistrzem jest gej Robert Biedroń. Według portalu jego inicjatywy i pomysły ożywiły miasto i sprawiły, że staje się ono coraz bardziej nowoczesne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.