PARTNER PORTALU
  • BGK

8 mln zł w drugiej edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego

  • PAP/MIW    16 kwietnia 2018 - 16:20
8 mln zł w drugiej edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego
Marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień (fot. youtube.com)

Do 8 mln zł zwiększono pulę środków na realizację zadań w drugiej edycji budżetu obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego (BOWŁ). Od poniedziałku (16.04) do 16 maja mieszkańcy regionu mogą zgłaszać propozycje inwestycji i różnego rodzaju inicjatyw w swojej okolicy.
- Ubiegłoroczny budżet okazał się sukcesem. Zależy nam, aby obywatele mieli możliwość podejmowania decyzji i dysponowali funduszami, które mogą być wykorzystane zgodnie z potrzebami lokalnych społeczności. W ten sposób utożsamiają się z dokonywanymi zmianami w swoim otoczeniu - powiedział marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień przy okazji inauguracji drugiej edycji BOWŁ.

W poniedziałek (16.04 )rozpoczął się nabór nowych projektów zadań. Przez miesiąc - do 16 maja - będzie można składać propozycje m.in. o charakterze prospołecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym lub ekologicznym. Wnioskodawca musi zebrać minimum 50 podpisów. Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi lub wysyłać na jego adres tradycyjną pocztą, a także mailem na skrzynkę: bo@lodzkie.pl. Formularz można znaleźć na stronie internetowej www.lodzkie.pl.

Na realizację pojedynczego zadania subregionalnego można uzyskać od 10 tys. zł do 300 tys. zł, a na wykonanie projektu wojewódzkiego nawet do 500 tys. zł. W tym roku na inwestycje w pomysły mieszkańców przeznaczono 8 mln zł, czyli o trzy mln zł więcej niż w premierowej edycji.

Kolejnym etapem będzie weryfikacja zgłoszonych wniosków pod względem formalnym, a w październiku rozpocznie się głosowanie.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Łódzkiem z ponad 200 zgłoszonych projektów do realizacji skierowano 32 zadania.

Najwięcej głosów - 14 tysięcy - zdobyła "Promocja województwa poprzez plenerowe spotkania z kulturą i historią w gminie Poświętne i nie tylko", na które przeznaczono 268 tys. zł. Inne inwestycje to m.in.: utworzenie "zielonego parku rehabilitacyjnego" w szpitalu im. Kopernika w Piotrkowie Tryb., organizacja letniego festiwalu muzyki klasycznej w kolegiacie w Wolborzu, budowa integracyjnego placu zabaw w Sokolnikach Lesie, rekonstrukcja zwycięskiej bitwy Stefana Czarneckiego ze Szwedami pod Strzemeszną w 1656 roku oraz organizacja Festiwalu Płytki Ceramicznej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.