PARTNER PORTALU
  • BGK

Adamowicz o zwycięstwie Katowic i COP 24: Chcemy wierzyć, że to nie decyzja polityczna

  • KDS    1 czerwca 2017 - 14:40
Adamowicz o zwycięstwie Katowic i COP 24: Chcemy wierzyć, że to nie decyzja polityczna
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska (fot. facebook.com)

Katowice wygrały z Gdańskiem rywalizację o COP 24, czyli szczyt klimatyczny. - Aplikując o szczyt klimatyczny graliśmy fair play, mimo iż można było odnieść wrażenie, że rząd centralny faworyzuje Katowice - dla PortalSamorzadowy.pl decyzję o przyznaniu stolicy Śląskiego organizacji COP24 komentuje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
Ministerstwo Środowiska podało, że gospodarzem COP24, czyli 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, będą Katowice

- Gratulujemy Katowicom zwycięstwa. Chcemy wierzyć, że była to decyzja merytoryczna, a nie polityczna - tak przegraną w wyścigu o organizację najważniejszego globalnego forum poświęconego polityce klimatycznej, mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. 

Zaznacza też, że gdańska oferta była bardzo dobrze przygotowana. Na liście atutów znalazły się m.in. bardzo dobra baza noclegowa (37 000 miejsc noclegowych w obrębie kilku kilometrów), nowoczesne lotnisko i nasze doświadczenie w organizacji wielkich międzynarodowych wydarzeń.

- Nasze miasto może poszczycić się czystym powietrzem, działaniami proekologicznymi. Aplikując o szczyt klimatyczny graliśmy fair play, mimo iż można było odnieść wrażenie, że rząd centralny faworyzuje Katowice - uzupełnia Adamowicz

Gdańsk aplikację o COP 24 złożył 28 listopada 2016 roku. Na początku grudnia oficjalnie poinformował o kandydaturze. 

Wcześniej Prezydent Katowic nie krył zadowolenia z decyzji rządu, podkreślał jednak, że Katowice zasłużyły na to swoimi działaniami i konsekwentną realizacją strategii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.