PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Duda: By miasta były atrakcyjne, muszą się odradzać i rozwijać

  • PAP/AT    7 września 2017 - 08:48
Andrzej Duda: By miasta były atrakcyjne, muszą się odradzać i rozwijać
Pokazujemy w Kazachstanie wiele nowości dotyczących energii przyszłości - powiedział prezydent Andrzej Duda (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Aby miasta stawały się atrakcyjnym, przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla swoich mieszkańców i odwiedzających, muszą stale się odradzać, odnawiać i rozwijać w oparciu o zasady społecznej współpracy - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas narodowego dnia polskiego na Expo w stolicy Kazachstanu, Astanie.
Prezydent, otwierając narodowy dzień polski na Expo w Astanie, mówił, że Polska w swym pawilonie pokazuje osiągnięcia nawiązujące do tematu przewodniego kazachstańskiej wystawy "Energia przyszłości". Jak mówił, pokazujemy w Kazachstanie wiele nowości dotyczących energii przyszłości, wśród nich m.in. czyste technologie węglowe, sposoby wytwarzania energii z biomasy, innowacje w maszynach górniczych, sposoby digitalizacji rynku energii, budynki przyszłości czy sposoby rewitalizacji terenów poprzemysłowych.

Prezydent podkreślił, że inteligentne i nowoczesne poszukiwanie źródeł energii ma ogromne znaczenie dla suwerenności energetycznej, którą można - jak mówił - budować nie tylko w oparciu o posiadanie źródeł energii, ale także poprzez nowoczesne technologie.

Czytaj też: Łódź, rząd i pracodawcy łączą siły w walce o Expo 2022

Duda zaznaczył, że Polska ubiega się o prawo do organizacji Expo w 2022 roku w Łodzi. "Wierzę, że uzyska to prawo, ponieważ polska kandydatura została bardzo starannie przemyślana i przygotowana" - powiedział. Jak mówił, zaproponowany przez Polskę temat "City ReInvented" dotyczy uniwersalnych wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć miasta na całym świecie.

"Aby miasta stawały się atrakcyjnym, przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla swoich mieszkańców i odwiedzających, muszą stale się odradzać, odnawiać i rozwijać w oparciu o zasady społecznej współpracy. Właśnie o takich miastach chcemy opowiedzieć podczas wystawy w Polsce, w Łodzi" - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz premierem Kazachstanu Bakytżanem Sagintajewem odwiedza w ramach narodowego dnia polskiego m.in. Pawilon Polski na wystawie Expo w Astanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.