PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Duda: RDS to miejsce dyskusji i wymiany poglądów

  • PAP/KDS    19 czerwca 2017 - 12:07
Andrzej Duda: RDS to miejsce dyskusji i wymiany poglądów
Wiele ważnych decyzji zostało wypracowanych i przedyskutowanych w Radzie Dialogu Społecznego - zaznacza Andrzej Duda, prezydent RP (fot.prezydent.pl)

W Pałacu Prezydenckim odbyło się plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Tematem przewodnim rozmów była przyszłości i zmiany w RDS. - To miejsce do dyskusji i wymiany poglądów. Tutaj wypracowano wiele ważnych decyzji - podkreślał znaczenie dialogu społecznego Andrzej Duda, prezydent RP.
Posiedzenie RDS zorganizowano w Pałacu Prezydenckim. Poświęcone jest m.in. przyszłości dialogu społecznego w Polsce i propozycjom zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego.

- Wiele ważnych decyzji zostało wypracowanych i przedyskutowanych w Radzie Dialogu Społecznego - powiedział prezydent. Zaznaczył, że w RDS dyskutowano m.in. o kwestii podniesienia minimalnej stawki godzinowej oraz likwidacji tzw. syndromu pierwszej dniówki.

Prezydent przyznał, że w RDS nie zawsze była zgoda. - Było bardzo wiele dyskusji. W wielu kwestiach nie osiągnięto porozumienia, konsensusu. Ale to nie jest rada zgody społecznej, ale Rada Dialogu Społecznego, miejsce do dyskusji, do wymiany poglądów - mówił.

Jak zaznaczył, życzyłby sobie, aby każdy projekt ustawy uzyskał kompromis w RDS. - Z założenia bardzo byśmy chcieli, aby w każdej sprawie udało się uzyskać kompromis, aby każdy projekt ustawy, który opuszcza RDS, opuszczał ją przy pełnym konsensusie. Ale nie zawsze jest to możliwe - powiedział prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.