PARTNER PORTALU
 • BGK

Andrzej Maciejewski: Jaki jest pomysł PiS na ordynację wyborczą? Nie ma żadnego

 • pt    19 października 2017 - 21:21
Andrzej Maciejewski: Jaki jest pomysł PiS na ordynację wyborczą? Nie ma żadnego
Andrzej Maciejewski: Generalnie uważam, że nie ma żadnego gotowego pomysłu na ordynację wyborczą (fot.you.tube)

Jak pytałem kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, jaki jest ich pomysł na samorząd, na ordynację, to co usłyszałem?  "To jest tak, że kto pierwszy pójdzie to telewizji i coś powie, taki będzie pomysł" - powiedział Andrzej Maciejewski, poseł Kukiz’15 i przewodniczący sejmowej komisji samorządowej podczas otwarcia Kongresu Gmin Wiejskich.
Andrzej Maciejewski został poproszony o wystąpienie na otwarciu kongresu. Miał przekazać aktualne wiadomości na temat ewentualnych zmian w ordynacji wyborczej. Mówił krótko i konkretnie.

- Generalnie uważam, że nie ma żadnego gotowego pomysłu na ordynację wyborczą. W ostatnim okresie więcej się już mówi o  ordynacji sejmowej, a nie samorządowej, bo czasu do wyborów lokalnych jest coraz mniej i szanse na jakiekolwiek zmiany maleją - mówił.

Maciejewski dodał, że pomysł liczenia kadencji do tyłu upadł, ciągle się dyskutuje o liczeniu kadencji od nowa, ale to też jest tylko dyskusja, a nie ma konkretów.

- Jak pytałem kolegów z Prawa i Sprawiedliwości jaki jest ich pomysł na samorząd, na ordynację, to co usłyszałem? Słuchaj, to jest tak, że kto pierwszy pójdzie to telewizji i coś powie, taki będzie pomysł - powiedział  przewodniczący sejmowej komisji  samorządowej.

Maciejewski nawiązał także do JOW-ów, podkreślając, że Kukiz'15 nie zrezygnuje z walki o ich wprowadzenie na wszystkich szczeblach wyborczych.

- Co do JOW-ów, to jest to temat polityczny. To jest taki przekaz od Prawa i Sprawiedliwości, do mnie, do ruchu Kukiz’15: nie poparliście nas w Sejmie w paru sprawach, choćby dotyczących sądów, to my nie zgodzimy się na JOW-y - mówił.

Jak jednak dodał, nie wierzy w to, że prezes PiS chce zlikwidować JOW-y i "chce iść na totalną walkę i demolkę ze wszystkimi".

Kolejne tematy związane w wyborami, czyli pytanie o to, czy ma być jedna, czy dwie tury, to znów, zdaniem posła, jałowa dyskusja: - Oni nie mają na to pomysłu. Tak samo jak na termin wyborów. Moim zdaniem, jeśli w ogóle, to PiS raczej pójdzie w kierunku wydłużenia kadencji, niż skrócenia. Może więc wybory będą na wiosnę, bo skrócenie kadencji źle się PiS sprzedaje, to źle brzmi, więc się na to nie zdecydują - twierdzi.

Andrzej Maciejewski podkreślił także, że samorządy to wielki problem dla PiS-u. 

- PiS nie ma twarzy samorządowej , to ich problem. Jakby spytać, który polityk jest twarzą samorządową w Prawie i Sprawiedliwości, to zapada cisza. Nie ma takiej osoby - podkreśla.

Jak dodał poseł, na razie niewiele jest konkretów i być może do żadnych zmian nie dojdzie.

- Ja już przestałem nawet komentować to, co mówią politycy dla mediów, bo mówię do dziennikarzy - panowie, nie zajmujmy się plotkami. Tak, bo politycy PiS rzucają hasło i znikają na miesiąc- dwa, czekają i patrzą na sondaże, dyskusje w mediach. Patrzą, co mogą zyskać lub stracić. Tak więc nie przejmujmy się, tylko róbmy swoje – zakończył Andrzej Maciejewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.