PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Maciejewski: Jaki jest pomysł PiS na ordynację wyborczą? Nie ma żadnego

  • pt    19 października 2017 - 21:21
Andrzej Maciejewski: Jaki jest pomysł PiS na ordynację wyborczą? Nie ma żadnego
Andrzej Maciejewski: Generalnie uważam, że nie ma żadnego gotowego pomysłu na ordynację wyborczą (fot.you.tube)

Jak pytałem kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, jaki jest ich pomysł na samorząd, na ordynację, to co usłyszałem?  "To jest tak, że kto pierwszy pójdzie to telewizji i coś powie, taki będzie pomysł" - powiedział Andrzej Maciejewski, poseł Kukiz’15 i przewodniczący sejmowej komisji samorządowej podczas otwarcia Kongresu Gmin Wiejskich.
Andrzej Maciejewski został poproszony o wystąpienie na otwarciu kongresu. Miał przekazać aktualne wiadomości na temat ewentualnych zmian w ordynacji wyborczej. Mówił krótko i konkretnie.

- Generalnie uważam, że nie ma żadnego gotowego pomysłu na ordynację wyborczą. W ostatnim okresie więcej się już mówi o  ordynacji sejmowej, a nie samorządowej, bo czasu do wyborów lokalnych jest coraz mniej i szanse na jakiekolwiek zmiany maleją - mówił.

Maciejewski dodał, że pomysł liczenia kadencji do tyłu upadł, ciągle się dyskutuje o liczeniu kadencji od nowa, ale to też jest tylko dyskusja, a nie ma konkretów.

- Jak pytałem kolegów z Prawa i Sprawiedliwości jaki jest ich pomysł na samorząd, na ordynację, to co usłyszałem? Słuchaj, to jest tak, że kto pierwszy pójdzie to telewizji i coś powie, taki będzie pomysł - powiedział  przewodniczący sejmowej komisji  samorządowej.

Maciejewski nawiązał także do JOW-ów, podkreślając, że Kukiz'15 nie zrezygnuje z walki o ich wprowadzenie na wszystkich szczeblach wyborczych.

- Co do JOW-ów, to jest to temat polityczny. To jest taki przekaz od Prawa i Sprawiedliwości, do mnie, do ruchu Kukiz’15: nie poparliście nas w Sejmie w paru sprawach, choćby dotyczących sądów, to my nie zgodzimy się na JOW-y - mówił.

Jak jednak dodał, nie wierzy w to, że prezes PiS chce zlikwidować JOW-y i "chce iść na totalną walkę i demolkę ze wszystkimi".

Kolejne tematy związane w wyborami, czyli pytanie o to, czy ma być jedna, czy dwie tury, to znów, zdaniem posła, jałowa dyskusja: - Oni nie mają na to pomysłu. Tak samo jak na termin wyborów. Moim zdaniem, jeśli w ogóle, to PiS raczej pójdzie w kierunku wydłużenia kadencji, niż skrócenia. Może więc wybory będą na wiosnę, bo skrócenie kadencji źle się PiS sprzedaje, to źle brzmi, więc się na to nie zdecydują - twierdzi.

Andrzej Maciejewski podkreślił także, że samorządy to wielki problem dla PiS-u. 

- PiS nie ma twarzy samorządowej , to ich problem. Jakby spytać, który polityk jest twarzą samorządową w Prawie i Sprawiedliwości, to zapada cisza. Nie ma takiej osoby - podkreśla.

Jak dodał poseł, na razie niewiele jest konkretów i być może do żadnych zmian nie dojdzie.

- Ja już przestałem nawet komentować to, co mówią politycy dla mediów, bo mówię do dziennikarzy - panowie, nie zajmujmy się plotkami. Tak, bo politycy PiS rzucają hasło i znikają na miesiąc- dwa, czekają i patrzą na sondaże, dyskusje w mediach. Patrzą, co mogą zyskać lub stracić. Tak więc nie przejmujmy się, tylko róbmy swoje – zakończył Andrzej Maciejewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.