PARTNER PORTALU
  • BGK

Anja Rubik odwiedziła Słupsk. Nie zabrakło zdjęć z Robertem Biedroniem

  • MN    7 grudnia 2017 - 19:06
Anja Rubik odwiedziła Słupsk. Nie zabrakło zdjęć z Robertem Biedroniem
Modelka z prezydentem Słupska fotografowali się m.in. na miejskim lodowisku (fot. Instagram)

Robert Biedroń zaprosił do Słupska światowej sławy modelkę Anję Rubik. Była okazja do rozmów na temat przemocy wobec kobiet i… wspólnych zdjęć na lodowisku i w gabinecie prezydenta.
Anja Rubik, wraz z prezydentem Słupska i ekspertami wzięła udział w debacie odbywającej się w ramach kampanii „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet”. Jest to międzynarodowa kampania organizowana przez Center for Women’s Global Leadership.

Akcja została zainicjowana w 1991 r. Od tamtego czasu kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka. Jest to największa na świecie kampania poświęcona tematowi przemocy wobec kobiet.

Anja Rubik po debacie w Słupsku podzieliła się kilkoma zdjęciami na Instragramie, m.in. zajmując fotel w gabinecie prezydenta miasta. Robert Biedroń nie pozostał dłużny i zamieścił zdjęcie z Anją Rubik na Facebooku.

Być może Anja Rubik wkrótce odbędzie jeszcze jedną ważną rozmowę, tym razem z minister edukacji Anną Zalewską. Modelka jest bowiem inicjatorką kampanii #sexedpl, która ma zwrócić uwagę na problem niskiej świadomości seksualnej wśród polskiej młodzieży. Anna Zalewska postanowiła zaprosić modelkę do siedziby MEN w związku z kampanią, aby rozmawiać o założeniach programowych do wychowania do życia w rodzinie.

Anja Rubik za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że przyjmuje zaproszenie minister Zalewskiej. Sytuacja miała miejsce pod koniec listopada, na razie do spotkania jeszcze nie doszło. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2017-12-07 21:14:30

    To teraz wycieczka edukatorów do ZOO w Berlinie... wpolityce.pl/swiat/366776-uchodzca-z-syrii-zgwalcil-kucyka-w-mini-zoo-w-berlinie-na-oczach-dzieci-czegos-takiego-u-nas-wczesniej-nie-bylo