PARTNER PORTALU
  • BGK

Anna Streżyńska: CEPiK działa, usuwane są usterki

  • PAP/rs    15 listopada 2017 - 15:53
Anna Streżyńska: CEPiK działa, usuwane są usterki
System CEPiK działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska Fot. PTWP

System CEPiK działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego - powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że poszczególne usterki są usuwane.
- System CEPiK działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego. I cały czas zarówno w Centralnym Ośrodku Informatyki, jak i w firmach współpracujących, które oferują moduł lokalny w starostwach, czuwają ludzie, którzy usuwają poszczególne usterki - powiedziała w środę Streżyńska podczas konferencji podsumowującej dwa lata rządu premier Beaty Szydło.

Jak mówiła, "trzeba sobie zdawać sprawę, jak stary to jest system". Dodała, że powstawał w pierwszych latach tego wieku jako koncepcja CEPiK 1., potem w 2013 roku jako koncepcja CEPiK 2.

- Dzisiaj jesteśmy cztery lata później. Realizujemy nie swoją koncepcję, również w nie swojej ścieżce projektowej. Ale staramy się uporać z nim tak dobrze, żeby nie musieć już tego czasu przeciągać - powiedziała.

Dodała, że to ona sama podjęła decyzję o uruchomieniu tego projektu - "choć wydaje się ona być może kontrowersyjna".

- Uważam, że nie ma sensu dłużej czekać, bo przy tak gigantycznej skali tego projektu, przy tak wielu tysiącach interesariuszy, (...) ten system na tym etapie był gotowy. (...) Jest mi niezwykle przykro z powodu wszystkich uciążliwości, które spotykają klientów i użytkowników, ale to był jedyny sposób na to, żeby przerwać te niekończącą się historię i ten CEPiK uczynić rzeczywistością - podkreśliła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.