PARTNER PORTALU
  • BGK

Bądź hejnalistą – wylicytuj trąbkę

  • GK    10 stycznia 2013 - 10:16
Bądź hejnalistą – wylicytuj trąbkę

Już ponad tysiąc dwieście złotych oferują internauci za trąbkę hejnalisty z wieży mariackiej, którą prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do końca licytacji zostały 4 dni.

„W tym roku przekazuję na aukcję przedmiot naprawdę niezwykły - trąbkę, na której przez wiele lat grano krakowski hejnał z wieży mariackiej. Zwycięzca licytacji zabierze ze sobą „kawałek Krakowa", a ofiarowane przez niego pieniądze wesprą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Gorąco zachęcam Państwa do udziału w aukcji" - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Przedmiotem aukcji jest trąbka (model VMI manufaktur Germany), na której przez 17 lat ogn. Kazimierz Czerw wygrywał z wieży mariackiej hejnał na cztery strony świata. W 1995 r. trąbka witała papieża Jana Pawła II, a w 2001 r. (w ambasadzie USA) oddawała hołd ofiarom zamachów na World Trade Center. Na Wawelu trąbka oddała hołd parze prezydenckiej RP. Na trąbce odgrywano również pieśni religijne po śmierci Jana Pawła II.

Krakowski magistrat przypomina, że w sierpniu ubiegłego roku prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał krakowskim hejnalistom dwie nowe trąbki niemieckiej firmy „B&S" (które wybrali sami hejnaliści).

Zastąpiły one dwa najbardziej wysłużone instrumenty, będące na wyposażeniu strażaków. Jedna ze starych trąbek została przekazana prezydentowi miasta i to ona trafiła na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.