PARTNER PORTALU
  • BGK

Bank Ochrony Środowiska nagradza za proekologiczną i prospołeczną działalność

  • pt    24 listopada 2017 - 12:09
Bank Ochrony Środowiska nagradza za proekologiczną i prospołeczną działalność
Gmina Mircze, która została doceniona za modernizację Zakładu Zagospodarowania Odpadami w miejscowości Łasków (fot.mircze.pl)

Rozwój biznesu w harmonii ze środowiskiem naturalnym, społeczna wrażliwość, poprawa jakości życia mieszkańców regionów – oto wiodące kryteria, które pozwoliły wyłonić laureatów warszawskiej gali "Klony 2017" zorganizowanej przez Bank Ochrony Środowiska i Fundację BOŚ.
• Bank Ochrony Środowiska nagradza za proekologiczną i prospołeczną działalność.

• Podczas finałowej gali w Warszawie nagrody główne trafiły do siedmiorga laureatów.

• Nagrodę odebrała m.in. gmina Mircze, która została doceniona za modernizację Zakładu Zagospodarowania Odpadami w miejscowości Łasków.

Warszawską galę główną poprzedziło jedenaście wydarzeń regionalnych, podczas których ponad pięćdziesięciu klientów BOŚ odebrało wyróżnienia w kategoriach: „Innowacja ekologiczna” i „Znaczący efekt ekologiczny” (wyróżnienie BOŚ) oraz „Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana” (nagroda Fundacji BOŚ).

Podczas finałowej gali w Warszawie nagrody główne trafiły do siedmiorga laureatów. W kategorii „Znaczący efekt ekologiczny” uhonorowano dwie firmy.

Nagrodę odebrała Gmina Mircze, która została doceniona za modernizację Zakładu Zagospodarowania Odpadami w miejscowości Łasków. Dzięki inwestycji zmniejszyła się ilość nielegalnych odpadów oraz zwiększył recykling niektórych surowców (szkło, metale, tworzywa sztuczne). 

Z kolei firma PCC Rokita została doceniona za inwestycję umożliwiającą zastąpienie hybrydowej, tj. częściowo rtęciowej i membranowej technologii wytwarzania chloru energooszczędną i bezrtęciową technologią membranową. W wyniku tego przedsięwzięcia ograniczona została m.in. emisja dwutlenku węgla (odpowiada ona ilości CO2 asymilowanej przez 50 tys. ponad 100-letnich drzew).

W kategorii „Innowacja ekologiczna” laureatami „Klonów 2017” zostali:

Oczyszczalnia Ścieków Warta - za modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków, która istotnie przyczyniła się do poprawy środowiska naturalnego;

Laude Smart Intermodal – nagroda za wdrożenie rewolucyjnego rozwiązania pozwalającego na przewóz w tym samym kontenerze materiałów sypkich i paletyzowanych ograniczającego uciążliwość takiego transportu dla środowiska;

Zdrojowa Invest – uhonorowana za inwestycję Baltic Park Molo w Świnoujściu, czyli największy nad Bałtykiem kompleks hotelowy, którego obiekty powstają zgodnie z wytycznymi certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED).

W kompleksie zastosowano m.in. kogenerację do produkcji energii elektrycznej, wykorzystywane jest oświetlenie LED, ekologiczne windy (z odzyskiem energii elektrycznej), przewidziano także stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych.

Nagrody w kategorii Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana, przyznawane przez Fundację BOŚ, trafiły do Fundacji Hospicyjnej z Gdańska promującej idee hospicyjne w społeczeństwie i wspierającej ponad 100 hospicjów w całej Polsce oraz do firmy Paradyż za dbałość o środowisko naturalne, ciągłe inwestycje w technologie, które ograniczają szkodliwość produkcji na środowisko.

Docenione zostały też działania podejmowane przez zarząd firmy Paradyż na rzecz wspierania rozwoju pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.