PARTNER PORTALU
  • BGK

Bank Ochrony Środowiska nagradza za proekologiczną i prospołeczną działalność

  • pt    24 listopada 2017 - 12:09
Bank Ochrony Środowiska nagradza za proekologiczną i prospołeczną działalność

Gmina Mircze, która została doceniona za modernizację Zakładu Zagospodarowania Odpadami w miejscowości Łasków (fot.mircze.pl)

Rozwój biznesu w harmonii ze środowiskiem naturalnym, społeczna wrażliwość, poprawa jakości życia mieszkańców regionów – oto wiodące kryteria, które pozwoliły wyłonić laureatów warszawskiej gali "Klony 2017" zorganizowanej przez Bank Ochrony Środowiska i Fundację BOŚ.
• Bank Ochrony Środowiska nagradza za proekologiczną i prospołeczną działalność.

• Podczas finałowej gali w Warszawie nagrody główne trafiły do siedmiorga laureatów.

• Nagrodę odebrała m.in. gmina Mircze, która została doceniona za modernizację Zakładu Zagospodarowania Odpadami w miejscowości Łasków.

Warszawską galę główną poprzedziło jedenaście wydarzeń regionalnych, podczas których ponad pięćdziesięciu klientów BOŚ odebrało wyróżnienia w kategoriach: „Innowacja ekologiczna” i „Znaczący efekt ekologiczny” (wyróżnienie BOŚ) oraz „Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana” (nagroda Fundacji BOŚ).

Podczas finałowej gali w Warszawie nagrody główne trafiły do siedmiorga laureatów. W kategorii „Znaczący efekt ekologiczny” uhonorowano dwie firmy.

Nagrodę odebrała Gmina Mircze, która została doceniona za modernizację Zakładu Zagospodarowania Odpadami w miejscowości Łasków. Dzięki inwestycji zmniejszyła się ilość nielegalnych odpadów oraz zwiększył recykling niektórych surowców (szkło, metale, tworzywa sztuczne). 

Z kolei firma PCC Rokita została doceniona za inwestycję umożliwiającą zastąpienie hybrydowej, tj. częściowo rtęciowej i membranowej technologii wytwarzania chloru energooszczędną i bezrtęciową technologią membranową. W wyniku tego przedsięwzięcia ograniczona została m.in. emisja dwutlenku węgla (odpowiada ona ilości CO2 asymilowanej przez 50 tys. ponad 100-letnich drzew).

W kategorii „Innowacja ekologiczna” laureatami „Klonów 2017” zostali:

Oczyszczalnia Ścieków Warta - za modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków, która istotnie przyczyniła się do poprawy środowiska naturalnego;

Laude Smart Intermodal – nagroda za wdrożenie rewolucyjnego rozwiązania pozwalającego na przewóz w tym samym kontenerze materiałów sypkich i paletyzowanych ograniczającego uciążliwość takiego transportu dla środowiska;

Zdrojowa Invest – uhonorowana za inwestycję Baltic Park Molo w Świnoujściu, czyli największy nad Bałtykiem kompleks hotelowy, którego obiekty powstają zgodnie z wytycznymi certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED).

W kompleksie zastosowano m.in. kogenerację do produkcji energii elektrycznej, wykorzystywane jest oświetlenie LED, ekologiczne windy (z odzyskiem energii elektrycznej), przewidziano także stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych.

Nagrody w kategorii Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana, przyznawane przez Fundację BOŚ, trafiły do Fundacji Hospicyjnej z Gdańska promującej idee hospicyjne w społeczeństwie i wspierającej ponad 100 hospicjów w całej Polsce oraz do firmy Paradyż za dbałość o środowisko naturalne, ciągłe inwestycje w technologie, które ograniczają szkodliwość produkcji na środowisko.

Docenione zostały też działania podejmowane przez zarząd firmy Paradyż na rzecz wspierania rozwoju pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.