PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteka z Barcina po raz trzeci na szczycie Rankingu Bibliotek

  • pt/pap    28 listopada 2016 - 16:21
Biblioteka z Barcina po raz trzeci na szczycie Rankingu Bibliotek
Jedna z imprez w bibliotece w Barcinie (fot.bibliotekabarcin.pl)

• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin po raz trzeci znalazła się na szczycie Rankingu Bibliotek.
• W rankingu wzięło udział blisko 800 bibliotek z całej Polski.
W 2016 roku po raz szósty Instytut Książki i "Rzeczpospolita" nagradzają samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Podczas poniedziałkowej gali nagrodzono przedstawicieli samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderów każdego z województw.

Pierwsze miejsce, już po raz trzeci z rzędu, zajęła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin. Drugie miejsce przypadło Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, a trzecie - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Polanicy - Zdroju.

Aby przygotować ranking rozesłano ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast (z wykluczeniem miast na prawach powiatu). Uzyskano blisko 800 odpowiedzi.

Wśród bibliotek, które nadesłały ankiety aż 72 proc. posiada filie. Prawie 55 proc. placówek jest przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, przeważnie są to nowe biblioteki lub powstające filie. W ponad 66 proc. placówek znajdują się zbiory dla osób niewidzących lub słabowidzących np. książki z dużą czcionką czy mówione.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.