PARTNER PORTALU
  • BGK

Bibliotekarze będą się chwalić i debatować

  • GK    25 sierpnia 2011 - 12:34
Bibliotekarze będą się chwalić i debatować

Promocja bibliotek oraz nowoczesne technologie przez nie stosowane będą m.in. tematem II Kongresu Bibliotek Publicznych, który odbędzie się w Warszawie w październiku.
W kongresie wezmą udział także członkowie Krajowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Bibliotek, reprezentanci organizacji pozarządowych i partnerzy Programu Rozwoju Bibliotek.

Wydarzenie objęły patronatem małżonka prezydenta RP, Anna Komorowska oraz prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Kongres będzie spotkaniem interaktywnym, służącym wymianie doświadczeń, sprzyjającym dzieleniu się pomysłami i praktycznymi wskazówkami, a także integracji i dobrej zabawie.

Czytaj też: Biblioteki nie mogą spocząć na laurach

Odbędzie się 40 warsztatów, spotkań i prezentacji w ramach 5 bloków tematycznych: „Pokaż się” (blok poświęcony działalności promocyjnej bibliotek), „Włącz się” (o zastosowaniu nowoczesnych technologii w bibliotekach), „Pochwal się” (przykłady dobrych praktyk wśród bibliotek uczestniczących w Programie Rozwoju Bibliotek), „Dowiedz się” (tematy na życzenie, zaproponowane m. in. przez uczestników zeszłorocznego kongresu) oraz „Wsłuchaj się” (prezentacje organizacji pozarządowych, współpracujących z bibliotekami oraz spotkania z ludźmi znanymi również z tego, że działają z pasją).

Czytaj też: Kryzysowe zabiegi stołecznych bibliotek

Pierwszy kongres bibliotek publicznych „Biblioteka: lubię to!” odbył się 22-23 listopada 2010 roku, w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny.

Drugi odbędzie się między 13 – 14 października w warszawskim Forcie Sanguszki przy ul. Zakroczymskiej 12.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.