PARTNER PORTALU
  • BGK

Biedroń i Czarzasty bronią samorządów

  • pt    19 września 2016 - 15:46
Biedroń  i Czarzasty bronią samorządów
Wspólna konferencja w Słupsku (fot.sld.org.pl)

• Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jest zdecydowanie przeciwny próbom ingerencji w niezależność samorządów.
• Czarzasty spotkał się w sobotę w Słupsku z Robertem Biedroniem.
- Dziś po raz pierwszy w historii demokratycznej Polski niezależność samorządów jest zagrożona – powiedział Robert Biedroń, prezydent Słupska na wspólnej konferencji prasowej z Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącym SLD.

- Chcemy razem zaapelować do ludzi dobrej woli, abyśmy nie zniszczyli tego, co przez 27 lat demokracji udało się w Polsce zbudować – mówił Biedroń.

Włodzimierz Czarzasty dodał, że chodzi o próbę ingerencji w niezależność samorządów. - Lewica w Polsce zawsze opowiadała się za społeczeństwem obywatelskim. A jednym z trzonów takiego społeczeństwa jest samorządność – cytuje Czarzastego portal www.gp24.pl.

Jego zdaniem, rząd PiS planuje zmiany w finansowaniu samorządów:

- Chodzą słuchy, że rząd chciałby, aby środki z Unii Europejskiej były w dyspozycji wojewodów. My, jako lewica, będziemy bronili dotychczasowego podziału pieniędzy. Zawsze uważaliśmy, że złotówkę ze Słupska lepiej wydać w Słupsku - mówił szef SLD.

Biedroń dodał, że przedstawi konkretne propozycje dla polityków, którzy dziś stanowią prawo, z apelem, żeby niezależność samorządów została utrzymana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • zwolennnikSLD, 2016-09-20 11:28:10

    Do REALISTA: Siedz cicho polaczku ! nie kłap ozorem ,mieliście wybrać PO-SLD-.Nowoczesna ,a tak to co sie odzywasz baranie ! Polaczku śmierdzący ! PO-SLD-.N maja rzadzic 1000lat jak rzesza
  • REALISTA, 2016-09-20 10:01:17

    Czy naprawdę Pan Czarzasty nie uważa,że jego twarz już nam sie opatrzyła. Siedzi w różnych układach od ubiegłego wieku,jątrzy,opowiada bzdety,które już naprawdę się ograły. Oczywiście nie jest sam,jest jeszcze parę osób na widok których przechodzimy na inne programy !!!.