PARTNER PORTALU
  • BGK

Bielsko-Biała zachęca absolwentów uczelni, by w nim zamieszkali

  • aw/PAP    15 lutego 2018 - 17:00
Bielsko-Biała zachęca absolwentów uczelni, by w nim zamieszkali
Bielkso-Biała (fot:commons.wikimedia.org/Marek Kocjan)

Miasto Bielsko-Biała zachęca absolwentów uczelni, zwłaszcza technicznych, by w nim zamieszkali i związali karierę z tutejszym przemysłem. By przyciągnąć młodych inżynierów ruszyło z kampanią Kariera w górach.
"W naszym mieście bezrobocie jest bardzo niskie, na poziomie 2 proc. Z jednej strony to duża zaleta, ale z drugiej problem, bo zaczyna brakować rąk do pracy. W Bielsku-Białej jest dużo firm, które poszukują pracowników o wykształceniu technicznym. Coraz częściej ich brakuje. Dlatego zorganizowaliśmy kampanię skierowaną do studentów ostatnich lat szkół wyższych" - powiedział rzecznik magistratu Tomasz Ficoń.

Rzecznik dodał, że samorząd promuje kampanię na billboardach ustawionych m.in. w pobliżu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W miasteczkach studenckich pojawiają się też plakaty.

Częścią kampanii jest strona internetowa www.karierawgorach.pl, na której znajdują się oferty pracy firm, także dużych koncernów, m.in. z branży motoryzacyjnej, informatycznej, energetycznej czy lotniczej. Przybliża ona także główne walory miasta - położenie u stóp Beskidów w pobliżu turystycznych kurortów, Czech, Słowacji i aglomeracji śląskiej, bogatą oferta kulturalną, sportową i rekreacyjną.

"Dotychczas miasto przeznaczyło na kampanię 100 tys. zł. Mamy nadzieję, że przyniesie ona efekt i wielu młodych zamieszka w Bielsku-Białej" - dodał Ficoń.

Bielsko-Białą zamieszkuje ok. 173 tys. mieszkańców. Liczba bielszczan od 1990 r., gdy przekroczyła 180 tys., sukcesywnie maleje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.