PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski Łodzi: Goryl Bobo pomoże oddać głos

  • aw    16 września 2016 - 09:36
Budżet obywatelski Łodzi: Goryl Bobo pomoże oddać głos
Głosowanie z maskotką Goryl Bobo, jedną z postaci promującą tegoroczny budżet obywatelski w Łodzi (fot UM Łódź)

• Trwa głosowanie na projekty, które będą realizowane w Łodzi w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 r.
• Na oddanie głosu w formie papierowej łodzianie mają czas do 18 września, w formie elektronicznej głosowanie potrwa do 9 października.
• Podjąć decyzję, na kogo oddać głos pomoże specjalny festyn, jaki w sobotę 17 września odbędzie się na ul. Piotrkowskiej.
Dotychczas na projekty w łódzkim budżecie obywatelskim 2017 głosy oddało - tylko w internecie - już 16 tysięcy osób.

Propozycje zadań, które przeszły analizę merytoryczną, m.in. co do możliwości ich realizacji w zgodzie z prawem i w ciągu jednego roku budżetowego, poddane zostały pod głosowanie, które będzie trwało do 18 września 2016 r. - w przypadku głosowania papierowego oraz do 9 października 2016 r. - w przypadku głosowania internetowego.

Te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów i zmieściły się w limicie środków przeznaczonych na budżet obywatelski, będą zrealizowane w 2017 r. W ten sposób mieszkańcy Łodzi mogą bezpośrednio wpływać na to, jak są wydawane środki z budżetu miasta.

Pierwszy taki festyn w mieście

W najbliższą sobotę (17 września) odbędzie się I Festiwalu Budżetu Obywatelskiego na ul. Piotrkowskiej. Podczas imprezy wnioskodawcy będą mogli prezentować swoje pomysły na zmianę Łodzi oraz walczyć o głosy mieszkańców. Do udziału w festiwalu zgłosiło się już 100 wystawców. Zapowiadają różnego typu atrakcje: pokazy, animacje, tańce, gotowanie, poczęstunki, rywalizacje sportowe i wiele innych.

- Wnioskodawcy będą mieć niepowtarzalną okazję zaprezentowania swoich pomysłów. To już taka tradycja związana z projektem budżetu obywatelskiego w Łodzi. Zawsze we wrześniu taki festyn pomysłów się odbywał - podkreśla radny Paweł Bliźniuk.

Dotychczas najwięcej osób zagłosowało na osiedlach: Teofilów Wielkopolska, Widzew Wschód, Olechów Janów. Także Osiedle Rokicie jest bardzo aktywne.

- Łodzianie głosujcie świadomie i rozsądnie! Dla przypomnienia powiem, że każdy z nas ma 5 głosów na projekty zgłoszone w ramach osiedli i 5 na wnioski ponadosiedlowe. Wykorzystajmy te możliwości - zaapelował radny Bogusław Hubert.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Nela, 2016-09-16 11:19:30

    niech w koncu odczepia sie od Lasku Widzewskiego, ktos chce po,ozyc na nim łape, ciagle wymyslaja jakies głupoty. Na co nam tam boiska, chcemy miec teren do spcerów z rodzina wsrod naturanej zieleni, a nie wszystko zabudowane i skomercjalizowane!