PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego przynosi efekty. Są defibrylatory

  • aw/Rynek Zdrowia    4 sierpnia 2017 - 10:46
Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego przynosi efekty. Są defibrylatory
(fot.ilustracyjne:Wikimedia Commons/Promiteusz)

Dzięki środkom pochodzącym z I edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego, w powiecie wielickim zamontowano 17 defibrylatorów. Urządzenia ratujące życie będą dostępne m.in. w parafiach i budynkach publicznych.
Wielickie defibrylatory, wspólnie z zainstalowanymi wcześniej w Nowym Sączu oraz tymi, które już niedługo pojawią się w powiecie dąbrowskim, stworzą największą wojewódzką sieć defibrylatorów AED.

Projekty w powiecie wielickim oraz w Nowym Sączu realizuje Fundacja Safe Water Safe Land, która m.in. przeprowadza szkolenia z pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED.

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego był pierwszym tego typu budżetem partycypacyjnym w Polsce, który został wprowadzony na skalę całego regionu. Na realizację projektów w I edycji przeznaczono 6 mln złotych, w tym roku o 2 mln zł więcej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Nuit, 2017-08-07 08:44:11

    Brawo. Podczas procedury Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2017 urzędnicy uznali, że defibrylatory są niepotrzebne i nawet nie dopuścili wniosku dotyczącego sieci defibrylatorów w mieście do głosowania obywatelskiego.