PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz: Mieszkańcy wybiorą nazwę lodowiska

  • KDS    18 sierpnia 2017 - 13:28
Bydgoszcz: Mieszkańcy wybiorą nazwę lodowiska
Bydgoska inwestycja kosztuje 23,5 mln zł (fot. bydgoszcz.pl)

W piątek (18.08) ruszyło głosowanie na nazwę lodowiska, które powstaje w Bydgoszczy. W konkursie może wziąć udział każdy zainteresowany. Wcześniej mieszkańcy miasta zgłosili ponad 600 pomysłów.
W pierwszym etapie mieszkańcy mogli nadsyłać swoje propozycje na nazwę nowej miejskiej inwestycji. Do Komisji Konkursowej wpłynęło ponad 600 pomysłów. Jej członkowie wybrali 15 najciekawszych i najoryginalniejszych typów.

Teraz ruszył drugi etap konkursu. Od 18 do 25 sierpnia można głosować na jedną z tej „piętnastki” - mieszkańcy, poprzez głosowanie, wybiorą nazwę dla obiektu. Udział w nim mogą wziąć wyłącznie osoby, które za pośrednictwem portalu społecznościowego miasta (Facebook) zagłosują poprzez reakcję na wybraną przez siebie propozycję.

Warto zaznaczyć, że autor nazwy, która otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie 1 tys. zł voucher na zakup sprzętu sportowego. 

Oto nazwy, które przeszły do drugiego etapu konkursu:

1. Torbyd
2. Nowy Torbyd
3. Brda Arena Bydgoszcz
4. Arctic Arena
5. Park Lodowy Bydgoszcz
6. Ice Arena Bydgoszcz
7. Torbyd Arena
8. Diament Brdy
9. Kryształowa Arena
10. Tafla
11. Torbydzia
12. Sopel
13. Lodowisko przy Brdzie
14. Łyżwiarka
15. Łucznik

Bydgoska inwestycja kosztuje 23,5 mln zł. Lodowisko wyposażone zostanie w jeden z najnowocześniejszym systemów chłodzenia tafli.  - Maszynownia lodowiska będzie również rodzajem pompy ciepła. Ciepło, które trafi do płyty lodowiska, będzie z niej zabierane i może zostać wykorzystane do innych celów: ogrzewania, pryszniców, ciepłej wody itp. Odzyskiwany będzie także chłód ze śniegu zebranego przez rolbę. Koszt eksploatacji tej maszynowni to mniej niż 60 proc. maszynowni starszych generacji - wyjaśniają urzędnicy. 

Także Lublin wśród mieszkańców zorganizował konkurs na nazwę miejskiej inwestycji. Dzięki inwencji mieszkańców otwarte w 2015 roku kąpielisko przy Al. Zygmuntowskich nazywa się Aqua Lublin. Na konkurs wpłynęło wtedy blisko 400 propozycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.