PARTNER PORTALU
  • BGK

Chorzów: Psy honorowymi dawcami krwi

  • AT    29 września 2016 - 12:37
Chorzów: Psy honorowymi dawcami krwi
Mieszkańcy będą mogli za darmowo zaczipować swojego psa (fot.pixabay.com)

• 1 października odbędzie się dzień otwarty w nowej siedzibie Śląskiego Centrum Weterynarii Fabisz & Stefanek w Chorzowie.
• Otwarciu towarzyszyć będzie start cyklicznej akcji „Pieskie PrzeŻycie”.
• To program psiego krwiodawstwa nagradzanego odznaką honorowego dawcy Śląskiego Centrum Weterynarii.
• Mieszkańcy miasta będą mogli też skorzystać z bezpłatnych konsultacji weterynaryjnych dla swoich czworonogów.
Czy psiak może zostać honorowym dawcą krwi? Oczywiście, że tak. Przekonają się o tym wszyscy ci, którzy w sobotę 1 października wybiorą się na dzień otwarty w nowej siedzibie Śląskiego Centrum Weterynarii Fabisz & Stefanek w Chorzowie.

Mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji weterynaryjnych dla swoich czworonogów. Na pupili czekać będzie doświadczony i znany zespół lekarzy specjalistów, a także behawiorysta i dietetyk. Podczas dnia otwartego w klinice, znajdującej się przy ul. Żołnierzy Września w Chorzowie porad udzielać będzie ośmiu lekarzy weterynarii oraz zespół techników.

Otwarciu towarzyszyć będzie start cyklicznej akcji „Pieskie PrzeŻycie”. To program psiego krwiodawstwa nagradzanego odznaką honorowego dawcy Śląskiego Centrum Weterynarii. Ocali to życie niejednego czworonożnego towarzysza człowieka.

Będzie też możliwość darmowego zaczipowania swojego czworonoga. Akcja „Oznakuj swojego pupila” jest możliwa dzięki chorzowskiemu magistratowi, który już 3 rok dostarcza do kliniki darmowe mikroczipy pozwalające na szybką identyfikację zwierzaka.

Czytaj też: Chipowanie psów i kotów: Brakuje jednolitego systemu identyfikacji zwierząt

- Dzień otwarty będzie okazją, aby każdy skorzystał z bezpłatnej porady weterynaryjnej. Zależy nam na szerzeniu profilaktyki psów i kotów, często bagatelizowanej przez właścicieli czworonogów. Chętnie podzielimy się z mieszkańcami Śląska naszą wiedzą i doświadczeniem - mówi dr nauk weterynaryjnych Roman Fabisz, współwłaściciel kliniki.

Dzień Otwarty odbędzie się w nowo otwartej siedzibie Śląskiego Centrum Weterynarii, gdzie do dyspozycji pacjentów będzie 6 gabinetów przyjęć, blok operacyjny z salą ortopedyczną i salą chirurgii miękkiej oraz szpitalem pooperacyjnym. Obiekt wyposażono w gazy medyczne, m.in. tlen, który umożliwi personelowi udzielenie natychmiastowej pomocy w nagłych przypadkach.

W budynku funkcjonować będzie także szpital stacjonarny oraz nowoczesne laboratorium. Personel Śląskiego Centrum Weterynarii Fabisz & Stefanek, dołączając do kampanii „Nie rób gańby. Skludzej po swoim psie” będzie rozdawać darmowe worki na odchody, a przede wszystkim wyjaśni, jakie zagrożenie epidemiologiczne niesie dla ludzi, a szczególnie dla dzieci, pozostawianie psich odchodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.