PARTNER PORTALU
  • BGK

Chorzowianie będą mogli proponować uchwały

  • PAP/jm    30 czerwca 2016 - 16:27
Chorzowianie będą mogli proponować uchwały

Do tej pory projekty uchwał w Chorzowie mogli składać tylko radni i prezydent, teraz będą mogli to zrobić również mieszkańcy. (fot. chorzow.eu)

• Od połowy lipca każdy projekt uchwały, pod którym podpisze się co najmniej 500 mieszkańców Chorzowa (województwo śląskie) zostanie poddany pod głosowanie na sesji Rady Miasta.
• Dotąd projekty uchwał mogli składać tylko radni i prezydent.
Jak podał w czwartek (30 czerwca) urząd miasta, podczas ostatniej sesji rady miasta Chorzów zmieniono zapis statutu dotyczący inicjatywy uchwałodawczej.

Poparcia inicjatywie uchwałodawczej mieszkańców mogą udzielić osoby, które są zameldowane na stałe w Chorzowie i posiadają czynne prawo wyborcze.

W kancelarii rady miasta, oprócz projektu z listą podpisów, inicjatorzy muszą złożyć także uzasadnienie zawierające ocenę skutków finansowych proponowanego przedsięwzięcia. Przed głosowaniem na sesji, projekt skierowany zostanie do prezydenta miasta, skarbnika i radców prawnych urzędu, którzy wydadzą opinie na temat możliwości organizacyjnych, finansowych i zgodności z prawem.

Jak podkreślają władze Chorzowa, obywatelska inicjatywa uchwałodawcza to kolejny krok w realizacji projektów zgłaszanych przez mieszkańców miasta.

We wrześniu w mieście odbędzie się czwarta edycja budżetu obywatelskiego. Tym razem chorzowianie zdecydują, na co wydać ponad 2,6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Widzący, 2016-07-08 12:32:00

    Szanowni Chorzowianie, gratuluję Wam władz Waszego Miasta.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: