PARTNER PORTALU
  • BGK

Co z wizerunkiem Arłukowicza?

  • ZWI    14 stycznia 2013 - 13:11
Co z wizerunkiem Arłukowicza?

Bartosz Arłukowicz obecnie jest najbardziej krytykowanym przez media ministrem w rządzie.
Tak wynika z badania „Scena Polityczna", cyklicznie wydawanego przez „Press - Serwis Monitoring Mediów". W listopadzie 2012 r. w najbardziej poczytnych dziennikach w Polsce, pojawiło się o Arłukowiczu 138 tekstów, z czego aż 47 negatywnych.

Tytuły niektórych brzmiały: „Ciemne chmury nad Arłukowiczem", „Nie ma pieniędzy na leczenie dzieci - minister udaje zdziwionego", „Jest godnym kontynuatorem niszczenia".

Badanie pokazuje także, że Arłukowicz - mimo że relatywnie najczęściej krytykowany - nie jest najbardziej medialnym ministrem. W listopadzie był nim Jarosław Gowin, o którym napisano 321 publikacji.

Tak duże zainteresowanie wynikało z zamieszania i protestów w kwestii reorganizacji sądów rejonowych. Nazwisko ministra sprawiedliwości pojawiało się także w kontekście jego spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie zmian w kodeksie karnym.

Nieco mniej aniżeli o Gowinie pisało się o Radosławie Sikorskim, który znalazł się także w pierwszej trójce zestawienia najczęściej krytykowanych ministrów. Sprawiło to, że Sikorski spotkał się z największą bezwzględną liczbą negatywnych materiałów w dziennikach ogólnopolskich - 69.

Najbardziej medialną partią polityczną w listopadzie było Prawo i Sprawiedliwość (3,6 tys. w 1100 monitorowanych tytułach prasowych), które znalazło się przed Platformą Obywatelską (3,3 tys.).

Na dalszych miejscach uplasowały się kolejno SLD (ponad 1,6 tys.), PSL (niecałe 1,6 tys.), Ruch Palikota (0,6 tys.) i Solidarna Polska (0,4 tys.). Z kolei najczęściej przywoływanym w prasie liderem politycznym był tradycyjnie Donald Tusk (2,4 tys.) z ogromną przewagą nad resztą stawki.

Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński (1,1 tys.), natomiast trzecie - nowy szef ludowców - Janusz Piechociński (0,5 tys.). Pogromca Waldemara Pawlaka na dwa dni - 19 i 20 listopada - stał się najbardziej medialnym politykiem w Polsce. Jego partia osiągnęła ten status 19 listopada.

Badanie „Scena Polityczna" realizowane jest na podstawie monitoringu 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • przedszkolanka, 2013-01-14 21:18:41

    Trzeba mu dodać OSLE USZY!